Venku lilo jako z konve, když k velké štědrovečerní tabuli usedlo v sobotu v „dřeváku“ na Sycheráku sedm desítek lidí celého Česka. „Jezdíme sem kempovat už devatenáct let a Vánoce slavíme určitě víc než deset let. Na samém začátku bylo špatné počasí a naše nudící se děti. Chtěli jsme je zabavit, tak jsme vymysleli tuhle recesi. A ujala se,“ vyprávěla Ivana Dvořáková ze Sokolova. Neřeknou jí tu jinak než Kelišová. „Protože je to zvědavá drbna,“ vysvětlila Marie Pentlschmidová „Škopková“. Přidala i další informace: „Nejdřív to byla taková komorní akce dvanácti lidí u stanů, později u karavanů. Teď už jsme třetím rokem v dřeváku. O naše Vánoce je takový zájem, že se nám na facebooku hlásí lidi už v únoru. Plno zájemců musíme odmítat, sedmdesát je maximální počet.“

Letos byly vánoční stromky dva – jeden v „dřeváku“, druhý u karavanu Kelišky. Na ten obvykle vymýšlejí rekreanti originální ozdoby. Jednou jsou to například výrobky dětí, jindy smrček zdobilo dámské spodní prádlo. Také dárky bývají originální. Jejích hodnota nesmí přesáhnout dvacet korun. „Čím větší blbost, tím lépe,“ vysvětlila Kelišová.

Štědrý večer končil úderem 22. hodiny. „Děti pošleme spát a začne každoroční letní Silvestr. Nebude chybět ani ohňostroj,“ prozradila Škopková další program.