Nejsmutnější období léta začalo dětem z tachovského regionu. Drobotina se loučí s prázdninami.
„Ty dva měsíce utekly strašně rychle. Prázdniny by klidně mohly být o měsíc delší,“ usmál se smutně dvanáctiletý David Blahuta z Tachova. „Teď jenom doufám, že školní rok uteče stejně rychle jako prázdniny,“ dodal o poznání veseleji.
Stejné pocity prožívá i jedenáctiletá Michaela Zíková ze Stříbra.

„Zase mi nastanou školní starosti. Vůbec se na ně netěším,“ řekla.
Drobotina si z letošních prázdnin odváží spoustu krásných zážitků. „Já jsem byl na táboře v jižních Čechách. Bylo to tam naprosto super. Spousta her a výletů,“ vzpomíná David Blahuta. „A našel jsem si tam hodně nových kamarádů. Vyměnili jsme si adresy a budeme si dopisovat,“ pochubil se tachovský školák.

Míša Zíková strávila část prázdnin u moře ve Španělsku. „U moře jsem byla poprvé v životě a jak mi rodiče slíbili, určitě ne naposledy,“ podotkla.
Nejhezčí zážitky má školačka ze Stříbra z pláže. „Ani jsem se moc nekoupala, spíš jsem si chtěla co nejvíc užít sluníčka a opálit se. A podařilo se,“ pochlubila se snědou barvou pleti jedenáctiletá Míša.

Našli jsme ale i děti, které se do školy těší. „O prázdninách jsem neviděl žádného kamaráda, setkám se s nimi zase až ve škole,“ uvedl důvod radosti ze začátku školního roku desetiletý Martin Kubík z Plané.

Do školy pospíchá i třináctiletá Romana Tesaříková z Tachova.
„Já se těším hodně. A to nejen na kamarádky, ale i na učení. Mně to žádné problémy nedělá,“ smála se na celé kolo.
Se začátkem školního roku nastanou starosti dospělým. „Bude to zase dokola. Dohlížet, aby kluk učení neflákal. To znamená, že se budeme muset učit s ním,“ pokrčil nešťastně rameny Tachovan Jan Blahuta.

Jak omladina stráví poslední prázdninový víkend?
„Ještě se pojedu podívat za babičkou. Na ni jsem letos nějak zapomněla. Tak to snad ještě stihnu napravit,“ řekla Míša Zíková.