Hlavním mottem úterního odpoledne byl vztah k přírodě. Děti přivedly své maminky, které jim pomáhaly vyluštit přichystanou křížovku s přírodním tématem. Přivést maminku byla podmínka účasti v soutěži.

„Na zahradě byly schované lístečky s otázkami, které děti společně s maminkami musely najít, odpovědět na otázky a doplnit je do připravené tabulky," představila úterní soutěž učitelka Erika Hovorková.

Výsledná tajenka byla specifická v tom, že se četla zespoda a všechny děti s maminkami byly vyhodnoceny. Hledání schovaných lístečků trvalo dětem necelou hodinu. Lístečky byly připevněné na stromech, na průlezkách, všude po školní zahradě.

„Tato aktivita se nám velmi líbila. I syn byl nadšený," řekla deníku maminka žáka základní školy Eva Kapicová.

Učitelský sbor připravoval program přibližně týden. Den matek škola slaví každý rok, ale pokaždé jinak tématicky pojatý. Po soutěži bylo připraveno pro maminky a děti občerstvení.

Po občerstvení si mohly maminky se svými ratolestmi vyrobit keramický obrázek s knoflíky nebo různými předměty. Při této tvorbě asistovala Iva Tůmová, která se výrobou keramiky živí a všem profesionálně radila. Své výtvory si poté žáci budou moct na konci školního roku vypálit ve školní raku peci.

Iveta Luňáková