„Moc jsem se sem těšila. Hlavně na to, až se obléknu do šatů, které nosí víly,“ řekla Anička těsně před tím, než se s ostatními dětmi vyřítila na taneční parket.

„Šaty jsme dělaly spolu s babičkou. Hodně jsme si na tom nechaly záležet. O tom, jak by měly vypadat, jsme přemýšlely celý týden. Až nás z toho bolela hlava,“ usmála se Vladimíra Dostálová, maminka Aničky.

Pro návštěvníky, kterých se do Mže v sobotu sešlo na tři stovky, byl připraven bohatý program soutěží, kterých se s nadšením zúčastnili i dospělí. Jako například nafukování balónků. „Myslel jsem, že mi praskne hlava,“ oddychoval Jan Kysela.

Nejoblíbenější postavou maškarního reje se stal klaun Hugo, který se spolu s moderátorem Milanem Mudrochem staral o zábavu. „O Hugovi jsem už hodně slyšela. Je to populární postavička i u nás v Klatovech. Na vlastní oči jsem jeho program ještě neviděla, tak jsem od dcery ráda přijala pozvání. Je skvělé, že se pro děti něco tak nádherného děje,“ pochvalovala si Broňa Zemanová z Klatov.

Programu plného tanečních a zábavných soutěží se zúčastnila také jedenáctiletá Martina Novotná z Tachova. „Je to super,“ křičela na nás v rytmickém podupávání.

Maškarní bál navštívilo tři sta dětí a dospěláků. „Na to, že se kvůli chřipce zvyšuje nemocnost, je to skvělá účast,“ řekl šéf pořádající Umělecké agentury Abel Milan Mudroch, který si po skončení akce utíral pot z čela. „Udržet pozornost dětí po celé tři hodiny dá pořádně zabrat,“ vysvětlil.

Na další ročník se už malí i velcí těší. „Pokud to bude tak hezké, jako letos, rádi přijdeme,“ shodli se návštěvníci maškarního bálu.