K poslechu jim z pódia hrál taneční hity známý diskžokej, díky kterému zábava vůbec nechyběla. O tu se také postarala pořadatelka Vladimíra Havlíková z městského úřadu a Mikuláš s čerty a andělem. Některé děti byly odvážné, některé se jich trochu bály.

„Moc se nám tady líbí. Tancovaly jsme a budeme soutěžit. Čertů se nebojíme," dodaly Bára a Adéla Hoškovy. S jejich pocity souhlasila i Martina Kotalíková, která se zábavy také účastnila.

Součástí Mikulášské nadílky bylo zpívání dětí na pódiu Mikuláši, soutěž se židlemi a ke konci si mohly starší děti zatancovat na klasické diskotéce s laserem a kouřem.

Z Mikulášské nadílky v Bezdružicích

„Jsem moc rád za tuto tradici. Jsem tu s dětmi, kterým se tady moc líbí. Určitě přijdeme i příští rok, sdělil své pocity Ladislav Košátko z Bezdružic. Každý dostal sladkou odměnu od Mikuláše, po zazpívání na pódiu si mohli odvážlivci sáhnout do čertovského pytle, ve kterém na děti čekaly sladkosti, pitíčka nebo dokonce i uhlí.

„Těší mě, že se této akce zúčastnilo tolik lidí. Je to jednoznačná známka toho, že lidé mají takové akce rádi. Zábava byla příjemná," dodal starosta Bezdružic, Jan Soulek.

Iveta Luňáková