Druhá část se odvíjela přímo v terénu, kdy si děti připravily tábor, učily se životu v přírodě a zároveň si vyzkoušely sportovní činnosti. Tábor vedl Jaroslav Šimice. „Přihlásilo se osmnáct dětí, z toho dvě dívky. Věkové rozpětí od třetí až do osmé třídy. Všichni bydleli ve stanech, prošli na táboře řadou soutěží a her. Závěrem jsme jim ještě připravili bojové ukázky, předváděčku zbraní a uniforem, přijeli se jim předvést také stříbrští ostrostřelci," uvedl vedoucí tábora.

Počasí přálo a děti si prý tábor v přírodě užily. „Přihlásil jsem se, protože vše, co se týká vojenství, mě zajímá. Nalákal mě sem kamarád a už také chodím i do střeleckého kroužku. Jsem tu spokojen, je tu dobrá parta, sami si i vaříme, měli jsme špagety, brambory, ale také kuře," uvedl třináctiletý Petr Skala z Konstantinových Lázní. Děvčata byla na táboře dvě, ze Lhoty u Stříbra přijela Natálie Křeválková. „Na střelecký kroužek chodím už dva roky, ráda střílím. Navíc také hraji fotbal i volejbal. Máme tu bezva partu, staráme se o všechno, nosíme dříví, vaříme, myjeme se v potoce, máme sport, je to senzační. Kluci se k nám holkám chovají hezky, berou nás. Už se těším na další rok," řekla mladá tábornice. Mezi nejmladší účastníky patřil osmiletý David Bača. „Mě tu nejvíce bavily soutěže. Museli jsme tu jako zneškodnit záškodníky, měli jsme sportovní pátrací akci a hodně her. Akorát je tu hodně komárů, tak jsme poštípaní, ale jinak je to tu parádní," řekl chlapec.

Sportovní soutěže prověřily zdatnost mladých táborníků. „Všichni měli dobré výsledky, mezi nejlepšími byli Dominik Truc a Jitka Freibergerová. Dětem se také líbily ukázky zbraní z 1. a 2. světové války i metodická přednáška pana Bohdana Pokorného z klubu SSK. Děkuji všem, co nám pomáhali, manželům Kastlovým, slečně Osmikové, ostrostřelcům a dalším, kteří se na nás přijeli podívat," řekl závěrem Jaroslav Šimice.

Martina Sihelská