„Železné kůly mají funkci podpory – jinak by palisády ve svahu nedržely a vysazené keře by byly nestabilní," popsala Marie Multušová z městského úřadu v Tachově.

Janu Šmejkalovi z Tachova se zdají železné zarážky životu a zdraví nebezpečné: „Vadí mi železné kusy drátu, které trčí ze země ven. Pracovníci městského úřadu mi sdělili, že je vše podle projektové dokumentace. V tom případě je projektant úplný blázen. Když se podíváte na internet, najdete v nabídce buď kolíky dřevěné nebo plastové. Tyto kolíky stojí kolem pěti korun za kus, takže je naprosto nesmyslné, aby tyto kovové ohrožovaly kohokoliv v okolí. Když tudy poběží pes, tak si může roztrhnout tlapku, a pak vznikne léčba za tisíce. Když se tu zraní dítě a roztrhne si zadek při sáňkování, tak jde ještě o lepší případ. Jsem si jist, že je to nebezpečné."

Sám potvrzuje, že jako dítě si v parku hrával. „Klouzali jsme se v parku na pytli. Co by se stalo, když se tu dítě sklouzne je asi úplně jasné," poznamenal Šmejkal.

Část keřů už je v parku osazena a druhá se vysadí na jaře. Keře uzavřou park od okolní komunikace.

„Za jak dlouho tu keře vyrostou? Za pět let? Do té doby položené klády vyhnijí, železné kůly zrezivějí a budou špičaté jako jehly," zmínil Šmejkal.

„To,že jsou palisády zabezpečené železnými zarážkami, je v naprostém pořádku. Jde o součást projektu a to je splněno. Pán se ohradil tím, že se o to mohou zranit děti. To není možné, protože kde je v parku položená kulatina, tam budou vysazené keříky a v keřících nemají děti co dělat," vysvětlila Marie Multušová.

Podle pracovníků úřadu jde i o to, že si lidé zkracováním cesty zvykli chodit, kde se jim zlíbilo. Problém nedělalo si cestu krátit i do zmíněných svahů.

Pracovníci městského úřadu jednali a vybírali, jak by měly zábrany vypadat. Rozhodnutí jim přijde správné.

„Nabízeli mi i plastové kolíky, ale ty byly opravdu dost krátké. Palisády to rozhodně neudrží, proto jsme zvolili tuto variantu. Když budou lidé dodržovat to, že se chodí jen po cestách a nebudou si dělat zkratky z parkoviště mezi keříky, tak se nikomu nemůže nic stát," řekla Deníku pracovnice úřadu Marie Multušová.

Podobně zajištěné klády ve svahu jsou u obchodního domu Kaskády v Tachově – zde byly použity kolíky dřevěné.

Pokud město svůj postoj k dané situaci nezmění, Jan Šmejkal je prý rozhodnut podat trestní oznámení. „Než aby si tu někdo roztrhl nohu nebo se tu přizabilo nějaké dítě, tak je lepší věc pro veřejné ohrožení řešit oznámením na policii," ukončil.