„Všichni se podílíme na přípravě těchto akcí, které se staly již tradicí naší školy. Nově jsme pro letošek naplánovali divadelní představení v kulturním domě v Konstantinových Lázních. Bude to mikulášská pohádka O čertím kopýtku a děti se mohou těšit i na překvapení na závěr," vysvětlila ředitelka Základní školy Konstantinovy Lázně, Alena Kaĺavská.

Tento rok se bude konat již desátý lampionový průvod spojený s rozsvícením vánočního stromu obce, s jarmarkem a ohňostrojem. Děti na tuto slávu vyrábí dárečky na prodej a nacvičují koledy. Chybět nebude ani občerstvení.

Starosta Konstantinových Lázní Karel Týzl potvrdil, že ho těší zájem dětí o lampionový průvod. Deníku sdělil, že je rád i za další aktivity.

Na předvánoční období ve škole se její žáci těší. „V naší základní škole jsem moc spokojený. Opět se zúčastním lampionového průvodu," sdělil Deníku žák čtvrté třídy, Vítek Kapic.

V mikulášském období plánuje učitelský sbor se žáky páté třídy Čertí školu. Žáci připravují mikulášskou nadílku pro své spolužáky i pro děti z mateřské školy. Dále je na programu vystoupení pro seniory v kulturním domě, na které děti nacvičují tanečky, písničky, básničky, hru na hudební nástroje a připravují budou i drobné dárky pro seniory.

„Snažíme se vést žáky jak k plnění skupinových úkolů a k týmové spolupráci, tak k samostatnosti a možnosti individuálního uplatnění," uvedla Kaĺavská.

Před Štědrým dnem plánuje škola vánoční posezení ve třídách. Každá třída si „uvaří" občerstvení studené kuchyně, nazdobí si slavnostní tabuli, zazpívá koledy (starší žáci i v angličtině), vyzkouší a připomene vánoční tradice včetně závěrečné nadílky vánočních dárků.

Iveta Luňáková