Ve znamení oslav svátku dětí byl v řadě obcí a měst na Tachovsku tento víkend. Soutěže a hry se nesly většinou v duchu těch, kteří Den dětí pořádali.

„Připravili jsme rybářské závody spojené s oslavou Dne dětí. Ty budou střílet ze vzduchovky, vozit se na ponících a čtyřkolkách, poznávat paroží a připraveny jsou další soutěže,“ uvedl v Třemešném hospodář pořádajícího mysliveckého spolku Ladislav Kletečka.

Pro děti i dospělé bylo připraveno stylové občerstvení, a to pečené ryby. „Budeme také dělat hranolky s kečupem, což je nejvyhledávanšjí pochoutka místních dětí při podobných akcích,“ dodal Kletečka.

„Je to tady hezký, nejvíc se mi líbila asi jízda na čtyřkolce,“ svěřil se sedmiletý Patrik.

V Třemešném i ve Zhoři se část oslav odehrála v areálu zbrusu nových dětských hřišť. To třemešenské bylo dokončeno zhruba před měsícem, zhořské prodělalo v sobotu svoji premiéru.

„Oslavu svátku dětí připravili hasiči. Máme tady kolem třiceti dětí a většina z nich na den dětí přišla,“ uvedla starosta Zhoře Stanislav Novák.

V hasičském stylu děti ve Zhoři překonávaly překážkovou dráhu, lovily ústy jablko z lavoru naplněného vodou, ručkovaly po hladině rybníka.

Další oslavy Mezinárodního dne dětí se konaly v Chodové Plané, v Kladrubech a v mnoha dalších obcích.