Soutěžíci byli rozděleni do pěti kategorií na dívky a chlapce. „Spolupracujeme s Domem dětí a mládeže ve Stříbře, kde mají také tento kroužek pod názvem Skoba. Samozřejmě s námi soutěží, ale přihlašují se i děti z jiných míst. Překvapila nás účast z Karlových Varů a Kladna, ti přijeli poprvé,“ uvedl Pavel Nový. „Měli jsme šest desítek soutěžících a některé výkony byly opravdu zajímavé,“ dodal Nový.

Ve své kategorii zvítězil sedmiletý Václav Pechmann. „Já chodím do horolezeckého kroužku už tři roky. Dnes jsem dostal medaili a ještě k tomu termosku, to bude mít maminka radost,“ pochlubil se Pechmann.

Horolezecký kroužek v Kladrubech se těší oblibě nejen dětí, ale i jejich rodičů. „To víte, že jsem ráda, že tu je. Nechtěla bych, aby se mi děti jen tak potulovaly po městě a nic nedělaly,“ řekla Lenka Palmová, jejíž dva synové také do kroužku chodí. „Náš Richard na závodech zvítězil, z takových úspěchů má vždy velkou radost. I já jsem spokojená, že nemá čas na lumpárny a v něčem vyniká,“ dodala Palmová z Kladrub.