Zatímco brouzdaliště je velkou atrakcí plánského koupaliště, v hlavní nádrži je vody málo a například tobogan je mimo provoz.

„Za čtrnáct let takovou situaci nepamatuji," uvedl Deníku správce koupaliště Jan Švarcbek. „Je extrémní sucho, napájecí zdroje jsou na nule. Voda se sice dopouští z nové přípojky, ale tak, aby nebylo omezeno zásobování města," doplnil.

Aby mohl být v provozu tobogan, chybí přibližně 40 centimetrů vody. „Potřebovali bychom vydatné deště. Loni byla situace podobná, ale v polovině června pak pořádně zapršelo, dokonce byly lokální povodně, ale koupališti to pomohlo, přítok vody se zvýšil," řekl Deníku správce.

Byť chybí do optimálního stavu hladiny hlavní nádrže zhruba půl metru, plavat se v koupališti dá. Atrakcí týdne se nicméně stalo nové brouzdaliště, které už si děti mohly zkoušet od pondělí. „Dětem se v brouzdališti líbilo, nemohli jsme je dostat ven," uvedl s úsměvem Švarcbek.

Dětský bazén má několik vodních atrakcí a jeho přestavba stála 3,7 milionu korun. Město ji plně hradilo ze svého rozpočtu. „Sama jsem si vyzkoušela se v dětském bazénku projít a je to velice příjemné na nohy. Dno je měkké a neklouže. Myslím, že se přestavba povedla a přeji tak malým i velkým hezké léto na koupališti," řekla Deníku starostka Plané Martina Němečková.

Plánská radnice investovala do koupaliště ještě další prostředky – modernizovalo a doplňovalo se veřejné osvětlení, provedly se některé drobné terénní úpravy, byl posílen přítok.

„Přírodní areál koupaliště v Plané je otevřen už od 1. června. Provozní doba je od 10 do 19 hodin," doplnila starostka s tím, že nezměněno zůstalo vstupné, které je 30 korun na osobu na celý den, děti, důchodci a držitelé průkazek ZTP platí 20 korun. V areálu koupaliště je také restaurace, hřiště na beachvolleyball a dětské hřiště.