Akci uspořádala 60. přední hlídka Royal Rangers z Konstantinových Lázní. „Scházíme se každou středu v podvečer, kde se s dětmi věnujeme různým zájmovým činnostem a jednou z nich bylo také sestavování draků,“ uvedl velitel hlídky Milan Trávníček.

Draky si členové konstantinolázeňské hlídky vyráběli z mikrotenových pytlů. „Záměrně jsme zvolili tento lehký materiál. Kdyby totiž moc nefoukalo, tak aby nám stačilo jen málo, aby se drak vznesl do vzduchu,“ dodal Trávníček.

Na kokašické Drakiádě se sešla zhruba desítka dětí a několik dospělých. Kromě mikrotenových dráčků zkoušeli létat také s draky běžně dostupnými v maloobchodní síti.

Royal Rangers z lázeňské obce se věnují různým činnostem. Schůzky navštěvuje šestnáct dětí převážně z Konstantinových Lázní a Kokašic, ale i z některých okolních obcí. Jejich věkové rozpětí je od devíti do sedmnácti let, ale převládají děti ze šestých a sedmých tříd.

„Na schůzkách se učíme třeba uzle, morseovku, chodíme na různé víkendové výpravy, loni jsme poprvé dělali příměstský tábor. Ale už třináct let po sobě organizujeme letní dorostový tábor,“ uvedl dále velitel hlídky.

Ruiny kláštera Paulánů ozářila světla stovek svící i reflektory
OBRAZEM: Ruiny kláštera Paulánů ozářila světla stovek svící i reflektor