Děti byly rozdělené podle věku do dvou úseků, které pak měly několik stanovišť. Mladší děti soutěžily mezi sebou s ostatními vrstevníky, zatímco starší děti sestavily družstva o deseti členech, která soupeřila proti sobě.

Podporovat soutěžící přišli i někteří z rodičů, kolikrát si ovšem děti fandily vzájemně. Mezi disciplínami byla například jízda na odrážedlech, hod do dálky, překážková dráha či skákání v pytli. Ačkoliv informační tabule hlásila pouhých devět stupňů nad nulou, děti se výborně bavily a i ve volné chvíli se zahřály poskakováním a během.

Třetí místo mezi mladšími účastníky vybojovala Daniela Čepičková z MŠ Palackého. ,,Moc se mi tu dneska líbilo, nejvíc asi jízda na motorce," řekla po převzetí medaile, kterou získali všichni zúčastnění v jejich týmu.

Ve velkém očekávání v té době však už bylo šest soutěžních družstev starších dětí a jejich fanoušci, kteří je z tribuny hlasitě podporovali.

Na prvním místě se umístila MŠ Hvězdičky Stříbro, na druhém místě MŠ Soběslavova. Bronzové místo patřilo MŠ Záchlumí a o další příčky se podělily MŠ Stříbro Palackého, MŠ Sluníčka ze Stříbra a MŠ Kladruby.

Závěrem moderátor Miroslav Cvrk, ředitel DDM Stříbro, poděkoval všem za účast v zimních olympijských hrách, jak je s nadsázkou nazval. I učitelky byly spokojené. „Jsme moc rádi, že jsme se umístili třetí. Jelikož jsme byli minulý rok poslední, udělalo nám to velkou radost. Děti se moc snažily a jako podpora přijel i pan ředitel školy, který s sebou přivezl fanoušky – žáky záchlumské základní školy. Náladu nám nezkazilo ani studené počasí a už se moc těšíme, až se zúčastníme příští rok," uvedla k akci Šárka Ježová, učitelka Mateřské školy Záchlumí. Všichni se shodli na jednom – nikdo neprohrál, všechny děti byly vítězi.

DOMINIKA KANTNEROVÁ