„Ze schůzky s občany, která se konala vloni na podzim  vyplynulo, že by si občané přáli umístění většího počtu herních prvků pro děti v prostorách parku. V těchto dnech zde probíhá jejich realizace. Jedná se o pět herních prvků z akátového dřeva a jednu lavičku kolem stromu.“ řekla Deníku starostka Plané Martina Němečková a doplnila, že herní prvky pracovníci stihnou nainstalovat do konce tohoto týdne a o víkendu už je bude moci veřejnost využívat.

Centrální park v Plané nabídne pět dětských herních prvků.V letošním roce park čekají další úpravy. Ty se budou týkat mokřadů, kde se  dříve nacházel rybník.  „Na podzim plánujeme úpravu mokřadů a jejich prohloubení. Osázeny zde budou vhodné rostliny a prostor doplníme dřevěnými moly,“ doplnila starostka.

Úpravy parku vychází z dlouhodobého plánu a spolupráce města s architektkou Klárou Salzmannovou, která zapracovala do projektu parkových úprav i požadavky a přání veřejnosti.

Zástupci města Planá jsou s úpravami parku spokojeni a těší je i zájem lidí, kteří park navštěvují. „Od začátku je park hojně využívaný a je mezi obyvateli vnímán pozitivně, což nás moc těší. Centrální park je prakticky v centru města a lidé ho využívají k relaxaci i odpočinku,“ uzavřela Martina Němečková.