Podzimní sezona začala soustředěním. „To jsme absolvovali v srpnu s dvaceti plavci v Sušici, která má jako jedna z mála měst výborné sportovní zázemí pro děti i dospělé,“ uvedli trenéři tachovského plaveckého oddílu.

„Plavat jsme začali s dětmi ihned po soustředění ještě v období prázdnin a při náboru nových plavců jsme velmi rychle zaplnili kapacitu malého bazénu schopnými prvňáčky, za což jsme velmi rádi.“

Od září do listopadu ale klub bojoval nejen s nedostatkem vypsaných závodů, ale také s virózami plavců.

„Přesto jsme se účastnili závodů v Domažlicích, v Mariánských Lázních a v Sokolově, a teď o víkendu jsme organizovali a účastnili se krajských závodů jedenáctiletých a mladších žáků. Tyto závody se uskutečnily u nás v Tachově.“

Deseti-, jedenácti- a dvanáctiletí závodníci se systematicky od poloviny října na krajské závody připravovali nejen dvouhodinovými tréninky třikrát týdně ve vodě, ale suchou přípravou ve sportovní hale, která trvala hodinu a půl. Je to nedílná, velmi důležitá součást tréninků.

V týdnech před krajskými závody děti plavaly dvoufázově, tzn. že měly i hodinové ranní tréninky, které zvládly, i když někdy s vypětím všech sil, na jedničku.

To vše vedlo k tomu, že si plavci zlepšovali své osobní zaplavané rekordy, což je velkou motivací a odměnou jak pro plavce, tak pro trenéry.

Další soutěž, která tachovské žákovské plavce čekala, byl krajský závod v Plzni. Po něm se rozhoduje o účasti na republikové soutěži, která je na programu kalendáře plaveckých závodů zapsaná na prosinec.

Pro desetileté se koná Český pohár letos v Chomutově, o rok starší budou plavat v Mladé Boleslavi, obě soutěže se konají už tento víkend. Dvanáctiletí budou již soutěžit na celorepublikové úrovni.

„Chtěli bychom touto cestou popřát všem reprezentantům tachovského Plaveckého klubu rychlou vodu, výbornou fyzickou kondici a mnoho štěstí do posledních závodů tohoto roku, dále pak poděkovat městu Tachov za flexibilitu, díky níž a přístupu k závodnímu plavání mají děti možnost městský bazén v takové míře využívat a na závody se tak připravit,“ shodli se trenéři Plaveckého klubu Tachov.