A ještě jedna novinka přitáhla řadu lidí. V rámci burzy se totiž na místě rozložit tzv. Benefiční krámek, kde si mohli lidé za dobrovolný příspěvek nakoupit nejen dětské, ale i oblečení pro dospělé. „Výtěžek z tohoto benefičního obchůdku jde na podporu vzniku mobilního hospicu pro Tachovsko," vysvětlila iniciátorka vzniku hospicu (který má pomáhat nevyléčitelně nemocným důstojně odejít) Iva Csanálosi.
Benefiční obchůdek fungoval tak, že v minulých týdnech přinášeli lidé do tachovského klubu Sedmdesátka oblečení, které již nepotřebují a v sobotu bylo toto oblečení ke koupi. Lidé si mohli vzít, kolik uznají za vhodné a také zaplatit mohli dle vlastního uvážení. „Jsme spokojeni, lidé mají zájem a přispívají," dodala Csanálosi.


Důvodů, proč změnit prostředí a přestěhovat burzu bylo několik. „Například se tím mohl navýšit počet prodejních míst. Sál tady ve Mži má také lepší dostupnost, je blíže centru a je tu v okolí více možností k parkování," řekla Deníku organizátorka.
„Jsme rádi, že se to setkalo s úspěchem, protože máme obsazených 73 prodejních míst, což je nejvíce v historii této akce. Doufáme, že i nakupujícím se to bude líbit," dodala.
Kromě dětského oblečení a obuvi bylo k mání veškeré vybavení pro děti, například i hračky. Kromě prodeje bylo v koutku sálu zřízeno i sběrné místo – oblečení, které prodávající neudali, mohli odložit a organizátoři burzy jej poskytnou pro charitativní účely. Maminky, které přišly s dětmi, mohly využít další novinky, a to dětského koutku.


Termín konání další burzy dětského oblečení v Tachově je 19. září, opět v sále Mže.