Od 14. května přebírá dětskou ordinaci po doktorce Blance Šebkové, která k poslednímu dubnovému dni ukončila svou dlouholetou praxi, nová posila. O preventivní prohlídky a očkování malých pacientů se postará pediatrička Kateřina Králová, se kterou v ordinaci budou sestřičky Šárka Špačková a Daniela Sedláková.

„Doktorka Králová bude mít na starosti preventivní prohlídky a očkování malých pacientů,“ uvedla mluvčí radnice Tereza Kořínská. Ta zároveň maminky dětí upozorňuje, že z kapacitních důvodů nebude v současné době lékařka přijímat nové a nemocné pacienty. Nemocní budou ošetřeni v ordinacích doktora Františka Bartáka a doktorky Jitky Fiklíkové. „Mimo ordinační hodiny je možné využít dětskou pohotovost. Ohledně registrace nových pacientů, kteří se do regionu přistěhují nebo narodí, se rodiče i nadále musí obracet na svoji zdravotní pojišťovnu. Ta by jim měla sdělit, který pediatr ze širšího okolí může dítě zaregistrovat. „Pojištěnci VZP mohou využít telefonní linku 952 228 143,“ radí Kořínská.

Muhsin Al Kannany před tachovským soudem, který rozhodoval o jeho vazbě.
Dětský lékař zůstane za mřížemi, rozhodl krajský soud

Pro plynulejší rozjezd a převzetí ordinace je nutné dořešit přeregistraci k lékařce Kateřině Králové. „V první řadě žádáme rodiče, jejichž děti byly přihlášeny k doktorce Šebkové, a ještě nepřešly k jinému doktorovi, aby kontaktovali sestřičky telefonicky či e-mailem, zda chtějí v ordinaci setrvat,“ uvádí dále mluvčí Tereza Kořínská. Pokud se rodiče rozhodnou zůstat, zdravotní dokumentace zůstane v ordinaci a rodiče by museli pouze podepsat registrační kartu. V návaznosti na jejich rozhodnutí budou poté rozesílány pozvánky k prevenci a očkování. Pokud by si našli jiného dětského lékaře, registrují se u něj a nový lékař si zažádá o výpis z dokumentace od lékařky Šebkové/nově pak Králové. „I tyto rodiče žádáme o sdělení změny lékaře, abychom urychlili administrativní úkony,“ zdůrazňuje mluvčí.

Poliklinika Tachov.
Vedení města Tachov má dobrou zprávu, získalo náhradu za odcházející pediatričku

Ordinační hodiny lékařky Kateřiny Králové:

PO – 9.00 – 14.00 (12.00 – 13.00 – polední pauza) – organizační a poradenská služba – objednávání na prevence a očkování, administrativa
ÚT – 08.00 – 15.00 (12.00 – 13.00 – polední pauza) – preventivní prohlídky, očkování
ST – 9.00 – 14.00 (12.00 – 13.00 – polední pauza) – organizační a poradenská služba – objednávání na prevence a očkování, administrativa

Kontakty: Tel.: 374 718 277 e-mail: detske2@poltc.cz tým: MUDr. Kateřina Králová, Bc. Šárka Špačková, Daniela Sedláková