Celých deset dní se mohli všichni účastníci seznámit s filmovým herectvím, prací s kamerou, filmovou režií a produkcí. Pedagogové byli zkušení aktéři z divadla a filmu nebo jejich čerství absolventi. Kemp navštívili i známí režiséři Karel Janák a Biser Arichtev.

Filmový tábor pro děti od 8 do 15 let nebyl pouze zaměřen na běžné táborové aktivity, ale hlavně nabídl pohled do zákoutí filmového herectví, práce před kamerou i za ní a přípravu na natáčení. Vzdělávání probíhalo formou herecké přípravy, aby se děti cítily před kamerou přirozeně. Vyučující byly herečky Alice Šnirychová, která je známá především z filmu Saxana 2 a ze seriálu Vyprávěj nebo Marie Doležalová proslulá jako Saša ze seriálu Comeback. Cílem bylo předat účastníkům tábora zkušenosti a znalosti z mluveného slova a práci s textem. Dalšími kantory byli buď studenti z katedry produkce, nebo absolventi konzervatoře. Program tábora byl na každý den jiný. Děti si vyzkoušely natočit svou vlastní reportáž, vytvořily pohádku Čaroděj ze země OZ nebo videoklip Pomáda. U každé aktivity dohlížel i znalec z oboru. Proto táborníci měli tu čest se seznámit s Karlem Janákem, známým režisérem filmů Snowborďáci a Rafťáci. Dalšími, se kterými se mohli něco naučit byli Biser A. Arichtev ze seriálu Vyprávěj nebo Tomáš Krejčí, známý ze seriálů Horákovi a Redakce. Velkou návštěvou byla také mladá herečka Veronika Kubařová, proslavená filmy Ženy v pokušení nebo Lidice.

Celý tábor v lokalitě Butov zorganizovala a vymyslela Martina Popperová, společně s Květou Mazurovou. Důvodem bylo převážně to, aby děti vnímaly kamery bezprostředně. „Tábor byl můj nápad, protože ze zkušeností vím, že pokud chci, aby se děti uplatnily v tomto byznysu, je potřeba je herecky vzdělávat a je spoustu dramatických kroužků, ale děti v nich jsou hodně divadelní a proto jsme s Květou Mazurovou udělaly filmový tábor, aby se děti naučily herectví, jak se říká, na kameru. Aby se kamery přestaly bát a vnímaly jí přirozeně. A také bylo naším cílem objevit skutečné talenty, což se nám, myslím, povedlo." Doplnila Martina Popperová.

Simona Bednářová