Naše redakce je pomocí internetu ve spojení s tímto sborem, který se s námi dělí o své zážitky v tomto milionovém velkoměstě.

„V pátek 23. července nás čekal náročný den. Miliónový Shaoxing je město hodně rozlehlé, takže jízda do kulturního domu, ve kterém má proběhnout soutěž sboru mládeže do 21 let, nám trvá přes hodinu,“ napsal sbormistr Josef Brabenec. „Po dojezdu akustická zkouška, pak soutěž v obrovském sále, ve kterém sedí pouze sedmičlenná porota. Nikdo z dětí ani z poroty neomdlel, tak jsme snad zazpívali solidně. Následovalo foto na jezdících schodech a mnoho dalších fotek se členy sborů z celého světa. Největší úspěch sklidil blonďatý Vašek. Kdybychom ho pomalu násilím nevytrhli, snad by nám ho ufotili,“ uvedl sbormistr.

„Oběd v naší jídelně – čínská klasika a pak autobusem zpět do města. Jedeme do jiného sálu – v Shaoxingu je takových areálů devět a plzeňský Dům hrůzy u Radbuzy je proti nim pastouška. Po akustické zkoušce na jevišti divadla opery následovalo dost dlouhé čekání, protože náš sbor soutěžil až jedenáctý v pořadí. Čas jsme si krátili také tím, že jsme učili čínský sbor naše tábornické tanečky. Těmito kratochvílemi se nenechala vyrušit Zuzka, která na židli usnula jako špalek,“ pokračoval. „Asi v sedmnáct hodin jsme vepluli na jeviště a začalo naše vystoupení v kategorii sakrální hudby. Děti zpívaly uvolněně, zdá se, že se jim to povedlo. Večer cesta autobusem do internátu, část sboru se jde projít okolím festivalového městečka, které je hlídáno jako pevnost. Všichni jsme zdraví a těšíme se na další den,“ dodal sbormistr.