Do nejvzdálenějšího místa v soutěži měli dokonce zajištěný autobus. Na hřišti v Erpužicích tedy bylo jasné, že se Částkovští budou pouze bránit. Prvních deset minut utkání se hosté nechali zatlačit před vlastní pokutové území a vyčkávali, jak se hra bude vyvíjet. Po té se hráči osmělili a začali být domácím Erpužicím vyrovnaným soupeřem. Ve 20. minutě Částkovští poprvé ohrozili domácího brankáře, ale bez gólového efektu. O dvě minuty později se erpužičtí ujali vedení –1:0. Částkovští statečně bojovali a střelou Gabča ohrozili domácí branku, opět ale bez vytouženého gólového zakončení.

Domácí se opět nadechli a ve 32. minutě zvýšili na 2:0. Částkovští se nesložili a i nadále hráli se soupeřem vyrovnaný fotbal. Do druhého poločasu domácí nastoupili s odhodláním proti oslabenému Částkovu svůj náskok zvýšit. Již ve 47. minutě branku hostí ohrozili a zvýšili na 3:0. O tři minuty později domácí přidali další trefu – 4:0. Osmi statečným v poli již docházeli síly a bylo jasné, že mladící z Částkova budou hrát o čest a snažit se neodvézt si domů ostudný výsledek. Nakonec si částkovští fotbalisté odvezli prohru 7:0. Přesto pochvala a poděkování patří bojujícím, čest a barvy Hraničáře Částkov hájícím hráčům, kteří hráli v sestavě Klesa, Kagánek,, Štěpán, Gajdoš, Turek, Polanský, Gabčo, Bydžovský, Petrák. Pro ostatní je to k zamyšlení, proč nechali své spoluhráče z týmu na ´holičkách´.