Podle jeho slov na promítání dříve nechodilo ani deset lidí, občas nepřišel nikdo. „S vybavením, které jsme dříve měli, se lidé mohli na film, který je zajímal, dříve podívat v televizi, nebo si ho stáhnout z internetu," dále řekl Blažek.

Samotná digitalizace kina ve Stříbře, které se vzhledem k zastaralé technice využívalo spíše na jiné kulturní akce, zabrala několik dnů. Větší starost než s umístěním nového promítacího zařízení, nových reproduktorů byla se sehnáním financí. „Upřímně, nejtěžší věc na celém tomto projektu bylo sehnat peníze. Jsme velice rádi, že nás v tomto město podpořilo," uvedl ředitel kulturního střediska.

Celkově modernizace vyšla na částku kolem dvou milionů korun. Více než čtvrtinu této sumy pokryla dotace, zbytek pak zainvestovalo město. „Dříve byla digitalizace kina opravdu nákladná záležitost. Částka se pohybovala kolem šesti milionů korun. Nyní šla však cena přeci jen dolů a i díky tomu a dotaci od Státního fondu kinematografie konečně máme moderní a dobře fungující zařízení," vysvětlil Blažek, který věří v to, že změna fanoušky filmů, kteří dnes využívají kina v Plzni, nebo kino v Boru, přiláká zpět do Stříbra.

První snímek, který by měl otestovat přestavbu, bude promítnut druhého května. Bude se jednat o český film Jak se zbavit nevěsty. Měl by pojednávat o cukrářce Evě (Lenka Vlasáková), která podporovaná svou matkou (Jana Švandová) chce překazit svatbu svého bývalého manžela Honzy (David Matásek). Jistou zajímavostí tohoto díla je, že se na plátně poprvé objeví Kordula Stropnická, dcera Martina Stropnického a Veroniky Žilkové. „Novou éru kina ve Stříbře jsme chtěli odstartovat nějakým českým filmem a nabídl se Jak se zbavit nevěsty. Jeho premiéra je dvacáté osmého dubna a i zde lze vidět ten posun. Dříve jsme ani nemysleli na to, že bychom mohli promítat film pět dní po jeho premiéře," na závěr řekl ředitel Blažek.

Víru v návštěvnost kina ve Stříbře podporuje také již zmiňované kino v Boru. To si prošlo digitalizací jako první v okrese Tachov. A rozdíl je podle slov borského starosty velmi citelně znát. „Vlastně se ani pořádně nedá srovnávat návštěvnost před a po digitalizaci. Jelikož před ní bylo kino de facto zavřené. Nechodil do něj vůbec nikdo a není se čemu divit. Vzhledem k zastaralým prostředkům se filmy promítaly s obrovským zpožděním. Některé se nepromítaly vůbec, protože nebyly ani vyrobeny na náš formát. Nyní si lidé kino oblíbili a velice dobře funguje."