Jak informovala mluvčí hasičů Pavla Jakoubková, při příjezdu jednotek šlehaly plameny ze střechy v okolí komínového tělesa. „Obyvatelé domu byli evakuování. Hasiči požár zlikvidovali pomocí dvou proudů, jeden z nich vedli vnitřkem budovy, druhý po výškové technice," uvedla.
Majitel objektu označil zásah hasičů slovem perfektní. „Opravdu to byl od nich perfektní zásah, příklad skvělé profesionální práce," řekl Deníku Jiří Petřina, který je z Černošína a objekt ve Stříbře je v jeho vlastnictví.

Kromě samotného zásahu hodnotí vlastník domu kladně také výsledek – tedy uchráněné hodnoty. „Ten dům má určitou hodnotu. Je tam několik bytů, žijí v nich lidé a hasiči to všechno zachránili, že se obyvatelé mohli vrátit zase zpátky do svých bytů," poznamenal Petřina.

Požár zasáhl hřeben střechy. „Byt pod ním nebyl poškozen ani požárem, ani hasebními pracemi. Obyvatelé se tak mohli vrátit domů. Dokud nebude komín opraven a řádně zrevidován, nesmí se používat. Požár napáchal škody za 200 tisíc korun, uchráněné hodnoty se odhadují na dva a půl milionu korun," uvedla dále mluvčí západočeských hasičů.

Právě toho, že požár byl zlikvidován během chvilky a toho, že hasebními pracemi nevznikly žádné škody například promáčením zdí, si cení majitel domu nejvíce. „Proto bych chtěl hasičům za tento zásah poděkovat. Jak profesionální jednotce ze Stříbra, tak dobrovolným hasičům z Černošína a z Kladrub, kteří k požáru také vyjeli," doplnil Deníku majitel zachráněného domu.