Do školky malého chlapce přivedla zpět jeho matka. „Dítě šlo přes hlavní silnici v bačkůrkách až domů. Naštěstí se mu nic nestalo. To, že učitelce dítě uteklo, zjistila až tehdy, když jej matka přivedla zpět,“ řekl Jan Hrubý, známý rodiny dítěte, který na tento případ upozornil. „Matce také nikdo nevysvětlil, jak se to mohlo stát,“ pokračoval Hrubý.

Mateřská škola událost, která se stala počátkem června letošního roku, nepopírá. „Stalo se to, když naše učitelka dětem předčítala pohádku před spaním. Pětiletý chlapec se nejprve dovolil, zda může odejít na toaletu,“ uvedla Milada Bočanová, ředitelka mateřské školy v Boru. „Protože se naší učitelce zdálo, že se chlapec z toalety dlouho nevrací, šla se podívat a zjistila, že chlapec tam již není. Někteří rodiče si vyzvedávají své děti po obědě, proto byl pavilon odemčen. Toho chlapec využil a odešel mimo objekt,“ popsala událost ředitelka školky.

Podle vyjádření Bočanové učitelka reagovala bezprostředně a vydala se za dítětem k bydlišti chlapce. V tu dobu již přicházela matka s dítětem zpět do objektu mateřské školy. „Maminka událost nikam nehlásila, protože má další malé dítě a bojí se, aby jí ho poté ještě do školky vzali. Jsem známý rodiny a nelíbí se mi jednání paní ředitelky, která chce vše utajit a pokud vím, zatím neučinila s paní učitelkou žádné opatření, aby se toto nepakovalo. Nevedla a ani vést nechce, prostě se to zase zamete pod stůl,“ reagoval dále Hrubý.

Ředitelka Bočanová má ale na věc jiný názor. „Paní učitelka řešila událost s matkou, která tuto věc skutečně nikomu nehlásila, protože řešení ze strany naší mateřské školy považovala za odpovídající,“ řekla Milada Bočanová.

Podle Hrubého toto ale nebyl první případ pochybení ze strany učitelek v této školce. „Nedávno se jinému dítěti stal úraz v parku, kde vůbec neměli být a dítě se napíchlo do oka na klacek a poté muselo být rychle hospitalizováno a operováno. Ani tehdy se učitelce nic nestalo za její nepozornost. Přitom ve skupině bylo více dětí, než by mělo. Mým úmyslem bylo na oba tyto případy upozornit. Myslím, že kdyby se to stalo ve školce pod jiným vedením, už by paní učitelka neučila a neměla by příležitost opět ohrozit život dítěte. Měli by se o tom dozvědět jejich nadřízené orgány. Jak je vidět, ředitelka nedodržuje žádné předpisy, které ukládá školský zákon. Mrzí mne, co se u nás na okrese ještě v dnešní době může bez postihu stát,“ dodal Hrubý.

Také na toto tvrzení Jana Hrubého ředitelka Bočanová reagovala. „Tato událost se stala v polovině března, na pravidelné dopolední vycházce. Úraz se přihodil šestiletému chlapci bez cizího zavinění. Pedagogická pracovnice s dlouholetou praxí si ponechala všechny děti, které do její třídy patří a které dobře znala. Jedno dítě bylo nad limit,“ uvedla ředitelka. „O úrazu byli okamžitě informováni oba rodiče, kteří se shodou okolností nacházeli poblíž. Chlapec jim byl předán k ošetření,“ pokračovala Bočanová. Zároveň uvedla, že přikročila k postihu pedagogického dozoru. „Po nahlášení celé události paní učitelkou, jsem postupovala v souladu s platnými předpisy týkající se bezpečnosti. Z obou případů jsem vyvodila opatření ve formě finančního postihu učitelek, které se u obou případů nacházely. Není pravda, jak uvádí Jan Hrubý, že vše zametám pod stůl,“ řekla na závěr Bočanová.