Domov pro seniory v Kurojedech uspořádal maškarní odpoledne pro své klienty.

Na organizaci se podíleli jak pracovníci zařízení, tak i samotní senioři, kteří se s chutí převlékli do zábavných masek. „Odpoledne jsme pojali pohádkově. Tento rok na téma pohádky Dvanáct měsíčků. Máme tady měsíčky, Marušku, zlou macechu ale i Holenu. Velkou radost máme z našich klientů, podobné akce vítají a rádi se do nich zapojují," řekla Deníku vedoucí Domova pro seniory v Kurojedech Pavlína Jančová a dodala, že ji moc těší divadelní spolek Orchidej, jehož členové jsou samotní senioři a který pravidelně zpestřuje pořádané akce.

Divadelní spolek Orchidej maškarní ples zahájil a přítomným divákům sehrál jednu ze svých humorných scének. „Společně jsme vybrali hru Limonádový Joe. Hrálo se nám moc dobře a co je nejdůležitější, seniory to baví," řekla zakladatelka divadelního spolku Orchidej Marie Matějková.

Ta pracuje v seniorském zařízení jako sociální pracovnice a zhruba před pěti lety jí napadlo divadelní spolek založit. „Máme přibližně dvacet členů ale ne pokaždé všichni hrají. Střídáme se podle jednotlivých her.Ročně se nám jich podaří nazkoušet až sedm, které poté zahrajeme v našem seniorském domově," vysvětlila zakladatelka divadelního spolku.