Premiéru měl muzikál minulý pátek, další představení je ve čtvrtek. Nacvičovat začaly žačky na jaře, ovšem nebyla to jejich první muzikálová zkušenost. „Ve spolupráci s producentem Pavlem Justichem už jsme secvičili muzikál Tři bratři. Chtěli jsme zkusit další a volba padla na Noc na Karlštejně,“ řekla Deníku učitelka a jedna z režisérek Dana Steinerová.

A protože se podle jejích slov nepodařilo sehnat žádné chlapce, kteří by si zahráli, zůstalo vše pouze na dívkách. „Ve třídě kluky máme, ale nešli by do toho s námi, neradi se zapojují a nechtělo se jim vystupovat před veřejností. Proto jsme se toho zhostily samy,“ shodly se žačky deváté třídy Valentýna Coufalová, Veronika Podracká, Martina Kampfová.

Představení secvičovaly od března, kromě choreografií, pohybu v kulisách a po jevišti, bylo třeba také ve studiu nazpívat písničky. „Písničky jsme nahrávaly dva dny, ale mnohem více času zabralo nacvičování samotného představení.“

Jak se dívky shodly, premiéru si i přes trému před do posledního místa zaplněným sálem bezdružického kulturního domu, chtěly především užít. „Jsme dobrá parta, takže strach, že by se to nepovedlo, nemáme.“ dodala Veronika Podracká.

Ve čtvrtek 20. června se s muzikálem představí znovu v Bezdružicích, a to pro své spolužáky, 13. července pak na jarmarku v obci Úterý.

O zvukovou kulisu představení se postaral Pavel Justich, který se školami spolupracuje pořádáním různých pěveckých soutěží. „Muzikály dělám na mnoha školách a musím říct, že v Bezdružicích jsem se potkal s velice nadanými a talentovanými dívkami, je vidět, že je to pro ně srdeční záležitost,“ vyjádřil se.