„V minulých týdnech byl vybrán dodavatel stavby, což byla jedna z podmínek, aby město mohlo podat žádost o dotaci," upřesnila pracovnice investičního odboru Soňa Vrbová.

V předchozích etapách nechalo město v okolí zámku vyměnit dlažbu na příjezdových cestách a na vyhlídkové terase. Poslední část rekonstrukce by měla stát 1,2 milionu korun a město žádá o pomoc z Programu regenerace městských památkových zón, což je dotační program Ministerstva kultury.

Na prostranství před zámkem jsou v současné době položeny velké žulové desky, které budou rekonstrukcí nahrazeny klasickou dlažbou, která se do historického rázu objektu více hodí.

Přibližně v květnu by se tachovská radnice měla dozvědět, zda byla žádost o dotaci úspěšná, samotné práce by ale měly začít až v srpnu, po historických slavnostech.
Provoz samotného zámku by stavba neměla nijak ovlivnit. V jednom křídle objektu se nachází umělecká škola, druhá část slouží jako klasický zámek s expozicí a výstavami. „Pro nás nepřinese rekonstrukce dlažby žádné omezení, zámek bude mít otevřeno stále, i v době výměny dlažby. Pro návštěvníky zámku bude v době rekonstrukce vždy vytyčena cesta, kudy se ke vchodu do zámku nebo do umělecké školy dostanou," řekl Deníku kastelán Pavel Voltr.

Po výměně dlažby bude v areálu zámku zbývat úprava zeleně, ta ale pravděpodobně přijde na řadu příští rok. „Také by bylo třeba opravit zadní terasu, kde máme problémy s vlhkostí. Vidět je to třeba na schodišti, kde se tvoří lišejník," doplnil Voltr.