Více než dvě stě dětí hostí bonětický letní tábor. Letošní dětské radovánky mají podtitul Po stopách Indiana Jonese. My jsme se do tábora vypravili, abychom zjistili, jak si tábornící vlastně žijí a jaká je jejich celodenní činnost. Když jsme přijeli na místo, začala hrát z reproduktorů hudba (bubny v podání skupiny Safri duo). Táborníci se okamžitě seběhli. „Bude se fotit,“ pronesl vedoucí Radek Fejt. Děti se seskupily a mohlo se začít. Cvak, cvak, fotka hotová. Pak se utvořil kroužek táborníků, kteří chtěli být vyfoceni v novinách. První, co jsme slyšeli, byla slova chvály na kuchyni (jak to ti kuchaří dělají?). Pak jsme si popovídali s jedenáctiletým táborníkem Tomášem Košťálem. „Jídlo je úplně vynikající,“ řekl hned na úvod. „Líbí se mi, že sem každý rok přidávají nové věci, letos přihodili lanové centrum v lese,“ pochválil Tomáš.

Pak jsme ale také narazili na otázku dívek v táboře, zda se mu nějaká líbí. Tomáš se pochlubil. „Mám tu holku, které je devět let. Byl jsem jednou u babičky v Dobřanech a tam jsme se potkali. Chodíme spolu tři měsíce. Řekla mi, že odjíždí pryč, no a pak jsme se sešli v autobuse, takže to bylo překvapivé setkání. Zajímavý románek,“ pousmál se šibalsky Tomáš.

Když jsme dohovořili s Tomášem, usmály se na nás patnáctileté Martina Váňová a Christine Mertlová. Hezké zpestření pracovního odpoledne. Po úsměvu nastal řev motorovky. „Chlapi, jdeme na dřevo, holky můžou být na chatkách, kluci povinně se mnou,“ zaburácel hlavní vedoucí Pavel „Boťas“ Botek. A tak se asi padesátka udatníků vydala na dřevo. Večer byl táborák.

Na závěr jsme dali řeč s vedoucím Radkem. Tábor nám trochu přiblížil. „Je to tábor na koních a děti jsou rozdělené do dvanácti oddílů. O každý oddíl se starají minimálně dva zkušení vedoucí, kteří mají u sebe praktikanty. Každý den se děti starají o koně, kterých máme asi sedmnáct. Navštěvují nás hosté i rytíři,“ řekl Radek. Celé dopoledne jsou děti u koní a pak mají další program. Samozřejmostí, jak jinak, jsou diskotéky a laserová show.