Ve městě se totiž konají slavnosti, jejichž hlavní část je soustředěna na náměstí. To bude od pátečního odpoledne neprodyšně uzavřeno pro veškerý provoz, jen v určenou dobu se tam dostanou zásobovací vozy stánkových prodejců. Jinak nikdo. „Po dobu konání slavností bude uzavřena pro dopravu celá plocha náměstí a příjezdové ulice,“ potvrdil starosta města Karel Lukeš s tím, že rezidenti bydlící na náměstí a v okolí mají ke svým domům přístup postranními ulicemi. „Vjezdy do uzavřené lokality budou navíc ohrazeny mechanickými zábranami,“ dodal Lukeš.

Řidiči se rovněž nedostanou na parkoviště vedle kina, kde se bude v pátek a v sobotu odehrávat další část programu. „K dispozici bude ale parkoviště v Mánesově ulici a další parkovací plochy. Z minulých let máme zkušenosti, že se nekonaly masivní nájezdy motoristů do centra, navíc místní většinou půjdou pěšky,“ uvedl dále starosta.

Ještě větší uzavírky se ale připravují na neděli. To se dopoledne koná Běh historickým Stříbrem. Kromě náměstí budou uzavřeny také některé ulice, kudy trasa běhu povede. „V tomto případě se ale bude konat vesměs o krátkodobé uzavírky, trvající v řádech maximálně desítek minut,“ řekl k nedělním uzavírkám stříbrský starosta.