Na co se návštěvníci mohou připravit, jsme se zeptali manažera výstavy Jana Choulíka.

Pořadatelem výstavy je Klub koček Karlovy Vary. Proč tedy nepřipravujete tak významnou akci v Karlových Varech, ale v Chodové Plané ?

Přestože Karlovy Vary jsou světoznámé lázeňské město, nedaří se nám najít vhodné místo pro pořádání mezinárodní výstavy. K zajištění této akce je nutné mít vhodný výstavní prostor, dobrou dopravní dostupnost, dostatečnou kapacitu cenově přijatelného ubytování, velkou kapacitu pro parkování vozidel prodejců, vystavovatelů a návštěvníků, vhodné prostory a kapacitu na zabezpečení stravování a občerstvení. A tyto podmínky jsou v Chodové Plané ideální. V mnoha parametrech lepší než u většiny mezinárodních výstav ve velkých městech. Hendikepem je pouze omezená výstavní kapacita sálu. Výsledkem je skutečnost, že musíme bohužel každoročně odmítat mnoho zájemců z řad vystavovatelů. Navíc takovouto akci není možno realizovat bez podpory vedení městyse. A tady patří naše poděkování, a to jak vedení městyse minulému tak současnému.

Mohl byste připravovanou akci stručně čtenářům přiblížit?

Jedná se o dvoudenní mezinárodní výstavu ušlechtilých koček pořádanou Klubem koček Karlovy Vary. Do Chodové Plané se vracíme již čtvrtý rok po sobě. Na výstavě představí divákům sto dvacet vystavovatelů ze sedmi zemí Evropy téměř dvě stě padesát koček. Nejpočetněji je zastoupeno plemeno největších koček – mainských mývalích. K vidění však budou prakticky všechna uznaná plemena. Výstava je pro návštěvníky přístupná v sobotu devětadvacátého a neděli třicátého srpna v době od 10 do 17 hodin.

Podobné akce se většinou neobejdou bez záštity. Kdo převzal záštitu nad letošní výstavou koček v Chodovce?

Akce se koná pod záštitou starosty městyse Jana Volného.

Co ještě můžete návštěvníkům výstavy nabídnout?

Na našich výstavách mají možnost, vedle posuzovatelů, rozhodovat svým hlasováním i diváci. A to v soutěži o Putovní pohár pro nejkrásnější zvíře výstavy. Výsledky hlasování za oba dny se sčítají a vítěz bude vyhlášen v neděli po patnácté hodině. Na výstavě i v bezprostředním okolí je zabezpečeno kvalitní občerstvení.

Bude mít program také nějaký doprovodný charakter?

Součástí výstavy je i prodej veškerého chovatelského i doplňkového sortimentu, dárkového zboží, a podobně.

Jak je to se vstupným?

Vstupné na akci je velice příznivé, pro dospělé osoby třicet, pro důchodce a děti do 15 let pak deset korun. Tato akce v posledním prázdninovém víkendu je dobrý tip také na rodinný výlet.

Jaká bude na výstavě konkurence?

Ti co se o chov koček zajímají více, se mohou těšit, jak před posuzovateli z Francie, Švýcarska a České republiky uspějí naši vystavovatelé v porovnání s konkurencí z Dánska, Nizozemí, Německa, Polska, Litvy, Slovenska a Izraele.