Úřad by měl přebírat v těchto dnech. „Jsem rád, že jednání ustavujícího zastupitelstva bylo důstojné a teď už je to závazek a musíme začít pracovat,“ sdělil Deníku bezprostředně po skončení schůze nový starosta.

K prioritám prvních týdnů bude patřit podle jeho slov seznámení s programem postupujících oprav komunikací. „Pak si sedneme hlavně na projekt rekonstrukce areálu Mže a budeme řešit, jakou formou rekonstrukci provést, aby nebyla tak drahá,“ uvedl Macák.

Stejně jako v předchozích obdobích bude mít Tachov dva místostarosty. Uvolněným byl v pondělí zvolen Josef Horáček (KSČM) a neuvolněným Zdeněk Hnát (Patrioti). Zastupitelé za Volím Tachov a ČSSD podali na obsazení postů místostarostů jiné návrhy, ty ale přijaty nebyly. Nebyl schválen ani návrh na to, aby byli oba místostarostové uvolněni. „Oba místostarostové mají poměrně dost práce, a proto je lepší, když jsou oba uvolnění,“ poznamenal Petr Vrána (Volím).

Výsledek volby vychází z dohody o koaliční spolupráci, kterou při povolebních jednáních uzavřeli zastupitelé zvolení za Patrioty, ANO a KSČM. Zastupitelé zvolení za Volím Tachov a ČSSD funkce ve vedení města neobsadí, ale bývalý místostarosta Petr Vrána (Volím) byl zvolen do funkce předsedy kontrolního výboru.

Dosavadní starosta Jiří Struček nebyl zvolen ani do zastupitelstva města. Předtím, než se začal věnovat politice jako uvolněný krajský radní, místostarosta a později i starosta, působil ve Střední průmyslové škole Tachov Světce. „Zatím ještě nevím, co budu dělat. Pracovní pozice, kterou jsem vykonával ve Světcích, byla už před řadou let zrušena, takže si budu muset najít něco jiného,“ řekl Deníku.