Rozhodli o tom ve čtvrtek večer zastupitelé. Grigar porazil ve veřejné volbě druhého kandidáta Petra Rokyckého (KSČM, NK).

Devětatřicetiletého Jana Grigara navrhli do funkce zástupci SNK Černošín 2014. Zvolen byl deseti hlasy z patnáctičlenného zastupitelstva. „Ke kandidatuře na vykonávání funkce starosty jsem byl osloven kolegy zastupiteli, takže na volbu jsem byl připraven a jsem připraven i na to převzít funkci," řekl Deníku nový starosta Černošína.

Ten zatím stále dochází do svého zaměstnání, je však připraven vykonávat práci starosty jako uvolněný. „Dneska jsem ještě ve svém zaměstnání, ale se zaměstnavatelem jsme se dohodli, takže druhého února nastupuji na černošínskou radnici jako uvolněný starosta," vyjádřil se v pátek Grigar.

Je připraven pokračovat v práci svých předchůdců. „Je spousta úkolů, které jsou rozdělány, budu tedy pokračovat v práci, kterou jsme s kolegy zastupiteli a radními začali," řekl Deníku.

Hlasování na čtvrtečním zastupitelstvu bylo veřejné. Navrhl je místostarosta Vladimír Turek. Zastupitelka Jarmila Jungbauerová navrhla tajné hlasování, pro ně ovšem byli pouze tři zastupitelé.

Každé ze čtyř politických uskupení, které v zastupitelstvu Černošína působí, mělo možnost navrhnout kandidáta na post starosty. Sdružení nezávislých kandidátů Černošín 2014 navrhlo Jana Grigara, Sdružení KSČM a nezávislých kandidátů navrhlo Petra Rokyckého. SNK Pro občany Černošína a SNK Evropští demokraté nenavrhli nikoho. V hlasování podpořilo deset zastupitelů Grigara.

Volbě starosty předcházel slib nového zastupitele. Stal se jím Miroslav Klepsa (SNK ED), který nahradil Miroslava Plincelnera.

Ještě před volbou starosty se hlasovalo o odvolání celé rady města. „Dosud se v Černošíně nestalo, že by starosta odstoupil ze všech funkcí. Proto navrhuji odvolání celé rady, aby měli všichni zastupitelé stejné šance pro zvolení a pro práci v radě i zastupitelstvu," okomentoval svůj návrh Pavel Filipčík. Pro tento návrh ale hlasovalo pouze pět zastupitelů, a tak nebyl přijat.