Vím, že se v kronice musí objevit informace, které jsou dané. Ale co přidáváte vy?

Tak pochopitelně, jak byl zahájen rok. Tedy jsem například zapsal, kolik petard vylétlo, jak to lidé vzali, jaké bylo počasí. Píši ale i projektech školy, ale i sportu, přírodě … Také píši to, co se ale děje kolem nás. Volba prezidenta na Slovensku, nebo v USA. Návštěva Baracka Obamy u nás apod.

Kdo byl váš předchůdce?

Mou předchůdkyní byla paní Tvrdá, která to dělala jen krátce.

Vím, že vy materiály sbíráte a sepíšete nanečisto. Vaše manželka je ale přepisuje krasopisně do samotné knihy. Pracujete dohromady?

Ano, to jinak ani nejde. Hned, jak se něco stane, tak si zapisuji. Ale každý den zapisuji například počasí, jaké byly teploty, nebo jestli bylo hnusné, nebo jasno. Z toho se ale dá potom vyčíst spousty věcí. Například, kdy přeletěly vlaštovky, co, kdy, kde a jak kvetlo a takové věci mám zaznamenané průběžně.

Čápy nesledujete?

Čápy v Záchlumí nemáme.

Musíte mít na práci speciální atmosféru?

Ani ne, ale řekneme se se ženou, že uděláme jednu kapitolu. Tak si sedneme, já přinesu materiály a v poklidu začneme pracovat.

Jaké kapitoly máte?

Tak třeba zastupitelstvo. Co udělalo, co bude dělat. Kolik to stálo. Dále máme kapitolu o škole, ve které například popisujeme, jaké měli žáci známky. Nejhorší jsem tam snad viděl čtyřku. Ale dolepujeme to i novinovými výstřižky. Máme i své specifickou kapitolu a to je ta, jak naše mládež tráví volný čas.