Čtyři členky divadelního souboru se vydaly předat sbírku velkým vozem, který speciálně pro tuto akci zapůjčilo město Stříbro. „Přivezli jsme dětem modelíny, papíry, nůžky, látky, lepidla, ale také hračky, nádobíčko, dětský kočárek s panenkou a dokonce i jeden velký kočár pro oddělení menších dětí," sdělila Deníku Kamila Rybecká z divadelního souboru Divoch.
Sbírka se podle organizátorů letos shromažďovala pozvolna, ale pak přišla velká pomoc. „Hodně nám letos pomohla také jedna firma z Ostrova, navíc se ke sbírce přidali i rodiče dětí ze Základní školy z Mánesovy ulice, jejichž potomci hráli s námi divadlo," uvedla dále Rybecká.

Dětští pacienti, kteří mohli při předávání sbírky na hernu, si hned dárky prohlíželi a mohli si je vyzkoušet. Za některými se herečky s dárky vydaly na pokoje.

Na jednom z nemocničních pokojů byla také Michaela Šůsová z Butova, která seděla vedle postýlky svého tříletého syna Vilémka.
„To jste mě moc překvapili, že jste sem zrovna dnes zavítali s tolika dárky. Už na herně jsem si všimla, že jsou tam fotografie z minulých sbírek, ale že se tu potkáme, jsem nečekala. Je úžasné, co děláte. Syn se teď aspoň trochu zabaví, už neví, co by tu dělal. Jsem ráda, že tu s ním mohu přes den být, akorát na noc musím do jiného pokoje," uvedla maminka Šůsová.

Herní specialistka Ludmila Romová, shodou okolností pocházející ze Stříbra, nyní z Plzně, všem poděkovala. „Děkujeme všem občanům Stříbra, divadelníkům a dalším, kdo se podíleli, za tak dlouholetou podporu," uvedla Romová.

„Ti, kteří přispívají do sbírky, nám stále doplňují chybějící či opotřebené věci. Z jejich příspěvků si tu pak děti na lůžku vyrábějí různé produkty, vyzdobují nám tu tak naše oddělení a někdy si udělají i dárečky domů. Stříbrští tak zpestřují dětem volný čas, kterého tu mají nadbytek," uvedla Romová.

Martina Sihelská