„Už to chtělo. Jezdím místem často a když člověk do křižovatky najel, například když jel od Tachova směrem do Pernolce, tak to hodně skákalo. Ač je tam zatáčení plynulé a poměrně dlouhé, musel jsem hodně přibrzdit, jindy se dala projet i rychleji,“ řekl nám tachovský řidič Jan Stejskal.

„Špatná místa byla vytipovaná v rámci celého okresu. Pernolceká křižovatka je jedním z nich,“ řekl Deníku Miroslav Sedláček, šéf tachovského střediska Správy a údržby silnic Plzeňského kraje. „Úpravy jsme v rámci této akce provedli i okolo Čečkovic nebo v tachovské zámecké ulici a v okolí Černošína. Co se týče pernolecké křižovatky, byly na tuto opravu přikplepnuty finanční prostředky ve výši čtyř milionů korun,“ sdělil Sedláček. „Ta křižovatka byla skutečně ve velmi špatném stavu,“ doplnil ředitel.

Silničáři se však snažili celou opravu rozšířit až k Trnové, ke spáře. „Pak bychom s opravami postupovali s postupným příchodem financí, až k Tachovu. Ta silnice už taky dožívá,“ uvedl Miroslav Sedláček.

Podle serveru, který veřejnost informuje o dopravních uzavírkách se bude zmíněný úsek opravovat do páteční půlnoci. Řidiči by měli v tomto místě dávat pozor.