Poháry jsou za vítězství v jednotlivcích a družstvech (Gomolák startoval za Klub vojáků v záloze Karlovy Vary) a medaile jsou rovněž za jednotlivce a družstva. „V družstvech jsem střílel dvakrát. Soutěž byla pro čtyřčlenná družstva, my jsme ovšem byli pouze tři, a tak pořadatelé dovolili, abych střílel dvakrát,“ vysvětlil střelec.

Na soutěži se sešlo 140 účastníků z několika evropských zemí – kromě Polska a Česka také družstva z Německa, Slovenska, pobaltských zemí a jiných států. Střelecké umění předváděli ze tří zbraní – střelbou samopalem AK47, tedy slavným Kalašnikovem, dále malou útočnou puškou Glauberit a pistolí KP–08 ráže devět milimetrů.

„Zbraně pro soutěž zajišťovali pořadatelé soutěže,“ vysvětlil dále úspěšný tachovský střelec.

Tomu se nejvíce dařilo ve střelbě ze samopalu AK47, kterou celkově vyhrál.

Stejnou soutěž absolvoval Gomolák také v roce 2008, kdy rovněž zvítězil.

Střelba se Juraji Gomolákovi stala nejen koníčkem, ale také obživou. Střílet začal v osmdesátých letech, když se stal členem střeleckého klubu zřizovaného tehdejším zaměstnavatelem. Zůstal u tohoto koníčka dodnes a před necelými třemi roky si otevřel obchůdek se střeleckými potřebami a doplňky, airsoftovými zbraněmi. Kromě toho provozuje v Tachově sportovní střelnici.