„S přípravami jsme začali před rokem, ale intenzivněji jsme začali program připravovat před několika měsíci,“ informovala Deník zástupkyně ředitelky Daniela Kemrová. V programu nechyběla ani vystoupení současných studentů a absolventů gymnázia. Po tomto bodu se mohli návštěvníci přesunout do budovy školy, kde byla v každé třídě vytvořena expozice fotek a artiklů určitého ročníku.

Program dále pokračoval večer, ve společenském sále Mže, vystoupením současných studentů i absolventů, rautem a tancem. Večerní část se hostům líbila.
„Podle školní stupnice známek hodnotím oslavy na jedničku. Nenapadá mě nic, co by se dalo vylepšit,“ uvedla absolventka Věra Sotonová z Prahy, která na tachovském Gymnáziu maturovala v roce 1966.

S tímto názorem se ztotožnil i absolvent Jaroslav Jelínek z Chrastu u Chrudimi. Ten v Tachově složil zkoušku z dospělosti v roce 1967.

„Dopolední část byla perfektní a jestli tomu lze něco vytknout, tak to byla propagace. To, co proběhlo se mi ale moc líbí. Máte v Tachově moc šikovné studenty. A ten raut také nemá obdoby,“ řekl Jelínek.

Na svá školní léta přišel zavzpomínat i Jiří „ Neny“ Nenutil.

„Na gymnáziu jsem studoval v letech 1997 až 2003 a rozhodně to byla škola života, ve které člověk potkal spousty přátel a trénoval na překážky, se kterými se v životě střetne. Ze školy mám hezké, ale i špatné zážitky. Ty nejhorší jsem měl s matematikářem. Ale ty nejhezčí jsem měl se spolužáky nebo přáteli, například na výletech,“ uvedl.

„Já vzpomínám na školní léta také v dobrém. Největším přínosem mi byla Miloslava Morgensteinová, bývalá učitelka a nynější kolegyně, která mě, mimo jiné, naučila pořádně česky a spoustu jiných věcí, hodících se do života. Samozřejmě i já vzpomínám na zážitky. Ty nejhezčí jsou z branného kurzu na Brance a ty nejhorší si nepamatuji,“ zavzpomínala zástupkyně Kemrová. Na závěr také poděkovala studentům, kolegům i pracovníkům školy.

„Moc jim děkuji. Bez jejich pomoci bychom to nezvládli. Také chci poděkovat vietnamským studentům, kteří v učebně cizích jazyků vytvořili krásnou expozici, týkající se právě Vietnamu,“ řekla na závěr Daniela Kemrová.