„Momentálně je zde třicet pracovních míst, výhledově, za plného provozu, počítáme až z padesáti,“ potvrdil spolumajitel tiskárny Ota Rubner s tím, že tiskárna vznikla v bývalé tělocvičně na jaře a postupně sem byl převeden tisk knih, časopisů, katalogů, plakátů a dalších tiskovin z plzeňské tiskárny.
„Jen do technologií jsme zde investovali kolem pětadvaceti milionů korun a teď tady disponujeme zařízením pro vysoce náročný čtyřbarevný ofsetový tisk,“ dodal Rubner. Projekt na modernizaci tiskárny získal také podporu Ministerstva průmyslu České republiky, které jej podpořilo dotací.
Nový investor ve vznikající komerční zóně v areálu bývalých kasáren zaměstnává převážně lidi ze Stříbra a z okolí. „Z Plzně jsme si sem vzali pracovníky na odborné práce, to jsou vyučení tiskaři. Pro ostatní činnosti své zaměstnance zaučujeme,“ vysvětlil Rubner.
Jedním z pracovníků tiskárny je Antonín Šmat. „Obsluhuji stroj, který tiskoviny kompletuje, sešívá a ořezává,“ ukázal nám.
Podle představitelů města je moderní ofsetová tiskárna jednou z prvních vlaštovek v oživení areálu bývalých kasáren.
„Několik provozoven už tady funguje, s dalšími investory jednáme. Se dvěma až třemi jsou jednání už velice intenzivní, s několika dalšími jsme v začátcích,“ uvedl místostarosta Stříbra Pavel Tóth s tím, že se jedná o firmy, které by mohly zaměstnávat vždy řádově několik desítek lidí.
Tiskárnu představila na konci minulého týdne Nava zastupitelům města. Z těch se dostavil pouze starosta s místostarostou. „Je to škoda, že zastupitelé této možnosti nevyužili a mrzí mne to,“ řekl nám starosta Miroslav Nenutil na otázku, proč nepřišlo zastupitelů více.