„Jsem tady už potřetí a vždy mne připravený program dokázal mile překvapit. To je na tom to nejhezčí, že tu každoročně prožívám něco jiného,“ těší dvanáctiletou Míšu Kantnerovou z Domažlic.

Největším lákadlem pro malé táborníky je týdenní výuka jízdy na koních. „Je to paráda. Nejvíc se mi líbí, když koně plavíme,“ řekl nám sedmiletý Matěj Trnka z Losiné.

Děti se do svojšínského Turist Centra rádi vrací. „Už jsem byla na několika táborech, ale tady je to prostě nejlepší. Jsou tu prima lidi a já jsem ráda, že se s nimi po roce opět můžu setkat,“ svěřila se Deníku se svými pocity patnáctiletá Adéla Mindeková z Kralovic.

Nejenom o koních je ale týdenní pobyt ve svojšínském táboře. „Pro děti máme připravenou celotáborovou hru. Jedná se vlastně o luštění šifrovaných dopisů. Z nich se táborníci nakonec dozvědí, kde je ukrytý poklad,“ přiblížil nám hlavní vedoucí tábora Pavel Tóth.

Součástí pobytu jsou samozřejmě výlety po okolí. „Vzhledem k tomu, že hlavní bodem každodenního programu je výuka jízdy na koních, jsou tomu vzdálenosti a počty výletů přizpůsobeny,“ dodal hlavní vedoucí.

Každý z účastníků výuky se na koni povozí hodinu denně. „To je docela hodně,“ usmál se Matěj Trnka.

Čtrnáctiletý Radek Šulc z Plzně prožívá ve Svojšíně už šesté prázdniny. „Je to tu parádní. Jinam bych ani nejel. Potkávám tu kamarády z dřívějška, poznal jsem i nové,“ pochlubil se.

Jak jsou táborníci spokojeni s uměním kuchařek?

„Vaří tu opravdu dobře. Kdo má málo, může si klidně přidat,“ podotkla Míša Kantnerová.

V sobotu se táborníci se svojšínským Turist Centrem rozloučí. Na poslední týden prázdnin je zde vystřídá třetí turnus.