Podle provozovatelky útulku Gabriely Jägerové je to úspěch, protože Dobíkův zdravotní stav je velice vážný a psi v tomto stavu těžko nacházejí novou rodinu.

"Když jsme psa přijali, byl celkem hubený, měl silné záněty v uších, kvůli kterým nic neslyšel. Nikdo ho nehledal a na výzvy se neozval," popsala Jägerová. Jak pracovníci útulku později zjistili, majitel choval psa v Oldřichově u domu na zahradě a když zemřel, ani sousedé nevěděli, že má 13 let psa. "Choval ho totiž na zahradě u boudy a nikdy s ním nechodil ven, nikdy s ním nebyl u veterináře a nikdy se mu ani moc nevěnoval. Po jeho smrti ho příbuzní zkrátka vypustili do ulic, jak nám po několika týdnech potvrdila jedna příbuzná," popsala Jägerová.

Pes dostal jméno Dobík a byl vyšetřen u veterinářky. Mimo neléčených zánětů uší, které způsobily znetvoření uší a trvalou hluchotu, se zjistilo, že má nemocné srdce. Bezprostředně začalo léčení. "Zhruba po dvou měsících se Dobíkův stav náhle zhoršil. Byl zrovna víkend večer a museli jsme vyhledat pohotovost v Plzni. Naštěstí jsme natrefili na veterináře kardiologa a odcházeli jsme s velkým množstvím léků a speciální kardio dietou. Vše musí užívat doživotně."

I nadále se ale Dobíkův stav razantně zhoršoval, pak zase zlepšoval, a nějakou dobu trvalo, než léky zabraly. "Léky užívá třikrát denně ve vyšším množství. Dieta se mu musí podávat několikrát denně, protože mu moc nechutná. A pravidelně se musí měřit obvod břicha, protože se už dva měsíce naplňuje bříško vodou, která se musí manuálně vypouštět." To se děje rukama odborníka jednou týdně.

Jak provozovatelka útulku uvedla, péče o tohoto svěřence je velice náročná časově i finančně. Přestože má před sebou zhruba jen několik týdnů života, zájem o jeho adopci byl veliký. "Ozývali se nám lidé z celé republiky. Dobíka si chtěli adoptovat i naši kolegové Lenka a Tomáš z Prahy, ale nakonec jsme dali přednost rodině z Tachova, která si ho půjčovala dva týdny a postupně ho zvykali na domácí prostředí. Nakonec to předčilo naše očekávání v mnoha směrech. I Dobík je vítal jako své opravdové páníčky. Domácí péče milující rodiny mu prospívá a my jsme rádi, že ho můžeme stále vídat," dodala.