Vyráželi z požárům polí, lesů, luk, ale i vozidel či domů. Zasahovali u třiadvaceti dopravních nehod a vyjeli také ke třem nehodám železničním. Pomáhali při úniku plynu a úniku ropných produktů. Nevyhnuli se ani planým poplachům, kdy za loňský rok tak 14krát vyjeli převážně do prostorů továrních hal na Nové Hospodě.

Mezi poslední výjezdy roku 2022 patřila dopravní nehoda za obcí Čečkovice. „Tohle místo u rybníka je místem častých dopravních nehod,“ říká velitel družstvaJiří Matlák. „Doporučil bych všem sundat tady nohu z plynu,“ dodává. Naposledy v roce 2022 vyjeli hasiči do Boru, kdy bylo nutno připravit plochu potřebnou pro přistání vrtulníku LZS, zabránit veřejnosti vstupu do prostoru, nasvítit místo a navést samotný vrtulník. Část z nich přitom společně se členy ZZS ošetřila pacienta a následně pomohla s jeho transportem.

Borská jednotka je zařazena do systému First responder. „Zjednodušeně to znamená, že každý z naší jednotky je perfektně proškolen instruktory České resuscitační rady v první pomoci při náhlých zástavách krevního oběhu a dalších život ohrožujících stavech. Zasahujeme v případě, kdy není v místě přítomna zdravotnická záchranná služba. Operační středisko si vyžádá naši jednotku k případu, kdy je osoba v ohrožení života jako je infarkt, ale může to být také krvácení, dušení. Pro tyto případy jsme vybaveni automatizovaným externím defibrilátorem,“ vysvětlil Matlák.