Při slavnostním převzetí nového auta se veřejnost a pozvaní hosté sešli před hasičkou zbrojnicí, kde se mohli rozloučit se starou Avií, která hasičům ze Starého Sedliště dlouhá léta sloužila.

Vzpomenuli také minutou ticha na dlouholetého člena sboru Josefa Chejnovského, který zesnul 9. dubna 2019.

Poté hasiči odjeli se starou Avií a na jejím místě ji vystřídala nová cisternová automobilová stříkačka CAS 20 Renault. Nový pomocník bude hasičům sloužit jak při výjezdech tak i při účasti v hasičských soutěží.

Nový automobil obec pořídila v hodnotě více než čtyři miliony šest set tisíc korun ze svého rozpočtu, přispělo také několik místních firem. „Doufám, že nové auto bude našim hasičům dobře sloužit. Zaslouží si ho za práci, kterou v obci vykonávají a všichni jim za to moc děkujeme,“ řekla mimo jiné starostka Starého Sedliště Jitka Valíčková.

Dobrovolní hasiči na slavnost pozvali také své přátele a kolegy z dalších sborů z okolních obcí, přijeli i kolegové ze slovenského Prešova a Bärnau. Novému vozu pak požehnal také tachovský farář Václav Vojtíšek, který mimo jiné popřál, ať se hasiči ze zásahů vrací vždy v pořádku ke svým rodinám.

„Nová cisterna je naše splněné přání. Od začátku jsme mohli sledovali proces výroby a podíleli se i na realizaci,“ řekl Deníku starosta Sboru dobrovolných hasičů Staré Sedliště Jiří Vacek a dodal, že vozidlo CAS je po zaregistrování do systému IZS, registru silničních vozidel, zaškolení a výcviku členů zásahové jednotky zařazeno do výjezdu už od 7. dubna.

Vozidlo nahradí 28 let starou avii, kterou hasiči ze Starého Sedliště posledních několik let používali. Parametry nového automobilu volili co nejvíc univerzálně. „Nová CAS je velmi dobře vybavena v rámci našeho kraje,“ doplnil Jiří Vacek.