VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dobrovolníci hodnotili uplynulý rok

Chodová Planá – Třicet tři zásahů, pomoc u povodní, oslava 135. výročí založení sboru, úspěchy v soutěžích, 23 mužů, 3 ženy a 19 mladých hasičů. To je právě uplynulý rok Sboru dobrovolných hasičů (SDH) v Chodové Plané slovy statistiky.

8.1.2011
SDÍLEJ:

Dobrovolníci hodnotili uplynulý rokFoto: DENÍK/Antonín Hříbal

Dobrovolní hasiči hodnotili rok 2010 a v sobotu se sešli na výroční schůzi v kulturním domě.

První akcí pořádanou SDH Chodová Planá byl loni ples hasičů. „Výtěžek z plesu byl snad největší v historii a pomohl nám k realizaci některých plánů,“ řekl starosta sboru Roman Janoušek s tím, že získané prostředky věnovali například na nákup stejnokrojů či opravy a nákup hasičské techniky.

Loňský rok byl pro chodovoplánské dobrovolníky významný také tím, že oslavili sto třicáté páté výročí založení hasičského sboru. U této příležitosti byla odhalena pamětní deska svatého Floriána, patrona hasičů. Na výroční schůzi také zaznělo, že za posledních sedm let si na konto výjezdů připsali chodovoplánští hasiči 193 událostí.

Dobrovolníci v loňském roce slavili úspěchy v soutěžním klání. „Poprvé v historii soutěže O pohár starosty obsadila družstva pohárová místa ve všech kategoriích,“ pokračoval Janoušek. Jako méně úspěšný pak hodnotil starosta dobrovolníků Memoriál Václava Zimáka.

Hasiči plánují letošní sezónu zahájit tradičně plesem. Na parket do kulturního domu zvou na 19. února. Krom celé řady schůzí chtějí čas i prostředky věnovat na údržbu techniky a přípravu na různé soutěže v požárním sportu. Soustředit se také chtějí na spolupráci s mládeží. „Jako obec máme vždy tendenci podporovat jak finančně, tak metodicky i morálně organizace, kde se starají o děti a mládež,“ sdělil za úřad městyse místostarosta Chodové Plané Jan Volný.

Netradiční byl také uplynulý rok v celookresním měřítku. Celkový počet událostí, ke kterým vyjížděli hasiči na území Tachovska, totiž loni překročil poprvé v historii tisícovku. „Bylo jich celkem tisíc sedmdesát dva. Nejhorší byl sedmnáctý červenec, kdy byla vichřice,“ přiblížil statistiku zástupce ředitele územního odboru Přemysl Kosina. Ten den hasiči na Tachovsku zaznamenali devadesát událostí.

Dobrovolní hasiči ocenili práci svých členů. Jiří Kohout obdržel medaili sv. Floriána, medaili Za zásluhy a věrnostní stužku (20 let) získal Martin Hykl. Za příkladnou práci byli oceněni Michal Šuk, Pavel Hnízdil, Hana Rusiňáková a Pavel Sádlík.

Autor: Antonín Hříbal

8.1.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení