Zahraniční dobrovolníci se takto účastnili mezinárodního workcampu a přijeli například ze sousedního Německa, dále ze Španělska, Finska, Ukrajiny, Turecka, ale také z Jižní Korey a Taiwanu. Účastníci už šestnáctého ročníku tohoto projektu se věnují sekání mokrých luk v rezervaci Na požárech, stavbě oplocení, práci v lese a péči o zahrádku. Třináct dobrovolníků si v rámci projektu vyzkoušelo život odtržený od civilizace, podporující ekologický životní styl.

Akce trvala tři týdny a v pátek se účastníci rozjedou do svých domovů. „Pracovali jsme pět dní v týdnu, posekali trávu na hektarové louce a trávu jsme odnosili. To trvalo asi osm dní," řekla vedoucí projektu Marie Sokolová.

Podle dobrovolníků by takto posečená louka měla poskytnout prostor pro více druhů rostlin.

Snahou i do budoucna je také obnova malé sklářské pece, která se nachází nedaleko tábora a sázení malých stromků. Ty jsou zachráněny z různých míst jako jsou příkopy. Dobrovolníci z dalších ročníků by si pak mohli stromky odnést a zasadit ve své zemi.

V průběhu tří týdnů, které se skupina mladých lidí rozhodla strávit dobrovolnou prací v České republice, kromě práce poznávali i zdejší kraj. Navštívili Tachov, jízdárnu, Vodní svět či přespali na zřícenině hradu Flossenbürg .

Mezinárodní dobrovolnický workcamp se zde pravidelně koná za spolupráce neziskové organizace INEX-SDA a sdružení Eurosolar.cz. INEX-SDA, pod jehož záštitou dobrovolníci na místě pomáhali, je neziskovou organizací, která se dobrovolnictvím zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na krátkodobé i dlouhodobé projekty u nás a stejně tak umožňuje českým dobrovolníkům vyjet za dobrovolnictvím do zahraničí. Cílem projektů v České republice je podpora venkova, pomoc místním komunitám, řešení ekologických problémů nebo pomoc při rekonstrukci historických objektů.