Podle jeho slov použili zastupitelé opojení z moci v případě, kdy zažádal o prodej pozemku u Hracholusek. „Tento pozemek je v oblasti vodního díla Hracholusky. Měl jsem o něj vážný zájem, a tak jsem zažádal o prodej do mého vlastnictví,“ uvedl Novotný.

Další jednání se zastupiteli se zdálo Novotnému nepatřičné. „Od obce jsem však dostal zamítavé stanovisko k prodeji pozemku do mého vlastnictví s tím, že odstraním sklapovací zábranu, která je instalovaná na příjezdové cestě k chatám. Při tom se ale tato zábrana nachází na cestě, která patří povodí Vltavy vodního díla Hracholusky. Proto jsem se ohradil, že to přece není v mojí moci a kompetenci dát zábranu pryč, když by nebyla mým majetkem a ani jsem se na její instalaci nepodílel,“ řekl Novotný.

Podle něj však tato skutečnost nebyla erpužickým zastupitelstvem braná v úvahu. „V té době jsem opravdu o ten pozemek stál, a to tolik, že došlo k domluvě s dalšími majiteli chat, zábrana byla odstraněna a teprve potom mi byl pozemek prodán,“ stěžuje si občan z Konstantinových Lázní. „Následně jsem dostal vyjádření od majitele povodí Vltavy, že zábrana byla demontována neoprávněně a k jejímu odstranění nebyl důvod,“ řekl.

Stanislav Novotný si myslí, že k tomu všemu nemuselo vůbec dojít. „Přál bych si, aby na nově zvoleném zastupitelstvu byli lidé, kteří ve svém jednání nebudou používat dřívější totalitní praktiky jako je ponižování, diskriminace a vydírání občana,“ uvedl Novotný.

Starosta Erpužic Václav Uhlíř ani zastupitelé obce nechtějí tento případ komentovat. „V podstadě nevím, o co kupujícímu jde. Vždyť pozemek ke koupi dostal. Více nevím, co bych k tomu měl říct,“ řekl Uhlíř.