VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dohoda o spolupráci má za cíl zvýšit bezpečí občanů

Stříbro - Výskyt bezdomovců a s tím související problémy vandalismu trápí nejen představitele Stříbra, ale také jeho obyvatele.

7.7.2009
SDÍLEJ:

Koordinační smlouvu podepsali náměstek ředitele krajského policejního ředitelství Vratislav Hubka, starosta Stříbra Miroslav Nenutil a vedoucí policejního tachovského územního odboru veřejné služby Luděk Svoboda (zleva).Foto: DENÍK/Miloš Němec

„Nepořádek a hluk jsou v některých částech bohužel běžnou záležitostí. Mělo by se s tím něco dělat,“ poukazuje Jana Nývltová ze Stříbra.
Stalo se. Zástupci policie a starosta města Miroslav Nenutil podepsali koordinační smlouvu o vzájemné spolupráci. „Jejím účelem je stanovení společného postupu při zabezpečování místních záležitostí v oblasti veřejného pořádku,“ uvedl starosta Miroslav Nenutil.

Veřejný pořádek ale není jediným bodem, který dohoda v oblasti spolupráce zahrnuje. „Spadá sem i předcházení páchání protiprávních jednání a sociálně patologických jevů, ochrana bezpečnosti a majetku osob nebo například zkvalitňování komunikace mezi občany a stranami koordinační dohody,“ vypočítal Vratislav Hubka, náměstek krajského policejního ředitele. „Možná se bude někdo pozastavovat nad tím, proč se podobné smlouvy podepisují, když ochrana obyvatelstva vyplývá pro policii ze zákona. Já v tom ale vidím možnost vyjasnit si a upravit s městem záležitosti okolo veřejného pořádku,“ dodal Hubka.

Do koordinančí dohody chce policie zapojit také občany. „Cílem dohody mimo jiné je, aby občané nezůstávali neteční k tomu, co se okolo nich děje,“ nastínil Luděk Svoboda, vedoucí Územního odboru veřejné služby tachovské policie.

Ke zvýšení udržování a dohledu nad veřejným pořádkem by mělo pomoci i několik kamer na náměstí.
„Kamerový systém bychom mohli získat v rámci čtyřmilionové dotace, o kterou jsme už požádali. Otázkou zůstává, zda má policie možnosti, aby signály byly přenášeny přímo na místní služebnu,“ podotkl starosta Nenutil.

Zajímalo nás, zda má stříbrská policie dostatek personálu na to, aby dohlížení na pořádek ve svém regionu zvládla. „V současné době je systém zabezpečení služeb nastavený tak, že dostatečně pokrývá naše území,“ odpověděl vedoucí stříbrského policejního obvodního oddělení Miroslav Gažák.
„Pokud se ale konají rozsáhlejší akce typu oslav, žádáme o výpomoc,“ dodal.

S tím, že policisté ve Stříbře mají dostatek personálu starosta Stříbra nesouhlasí. „nasvědčuje tomu skutečnost, že pokud někdo potřebuje pomoc v nočních hodinách, na služebně většinou v té době nikdo nebývá. Pak mu nezbývá nic jiného, než použít tísňovou linku,“ poukázal.
Pro obě strany dohody zůstává priorotiu občan. „Podle svých možností budeme ve spolupráci s městskou policií provádět výkon služby, zejména formou pěších hlídek, v místech, kde se občané necítí bezpečně. Riziková místa budou definována na základě našeho zjištění nebo informací od občanů,“ řekl náměstek krajského policejního ředitele.

Spolupráce se týká také jednání pracovní skupiny zúčastněných stran. „Konat se bude minimálně jednou za čtvrt roku. Už teď ale dostáváme signály od zastupitelů, aby se setkávání konalo častěji,“ uvedl Nenutil.

„Věřím, že to, co jsme podepsali, není jen pár vět na papíře a že vše budeme důsledně dodržovat,“ vyzvedl význam smlouvy starosta Stříbra.

Autor: Miloš Němec

7.7.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na snímku hlasoval Plzeňan Marian Bradáč, který v jedné z komisí také zasedal coby místopředseda.

Starostům se nevedlo, vyhrál jen jeden z nich

Rozkvetlé třešně u Těchlovic.
12

Síla přírody: ohořelé větve rozkvetly

Vrba: Máme co napravovat

Plzeň – Porážkou s Luganem připravili svým fanouškům velké zklamání. Už tuto neděli si je mohou fotbalisté Viktorie Plzeň částečně udobřit. V jedenáctém kole první ligy doma přivítají celek Zbrojovky Brno.

Asistenční pes s vámi nesmí, slyšela vozíčkářka v obchodu

Plzeň - Personál prodejny a ostraha zákaz vstupu popřely.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Horní Kozolupy – Jako jediná strana v celém okrese dokázala KSČM v parlamentních volbách v roce 2013 získat přes padesát procent hlasů. Konkrétně 50,84%. Komunisté vůbec měli ve všech volbách v této obci na růžích ustláno.

Hubník: Škoda první půle

Lugano (od zvláštního zpravodaje deníku) – Utkáním proti Luganu naskočil znovu do mužstva po dlouhé pauze zaviněné vleklým zraněním. Svůj návrat si ale kapitán Viktorie Roman Hubník představoval určitě jinak. Jeho tým prohrál v Luganu 2:3 a ani on sám neměl svůj den.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení