Že půjdou darovat krev se rozhodli v práci. „Naše dvě oddělení se dohodla, že půjdeme darovat krev společně a vlastně poprvé,“ potvrdil jeden ze zaměstnanců firmy, Aleš Dostál. „Je nás šest konstruktérů a k tomu náš šéf. Původně nás bylo ještě o něco víc, ale několik kolegů si to rozmyslelo,“ dodal.

S nápadem darovat společně nejvzácnější tekutinu přišla jedna z pracovnic oddělení. „No a tak jsme si společně řekli, že to je dobrá věc a půjdeme do toho všichni. Že je dobré takovou myšlenku podpořit a že to stojí za to,“ dodal Dostál s tím, že až na jednoho kolegu jdou všichni darovat krev poprvé. A premiéra se neobešla bez trémy. „Já osobně trému mám, hlavně z toho, aby se mi neudělalo špatně. Ale překonám to, chci pomoc dobré věci,“ uvedl novopečený dárce.

Mezi pracovníky firmy, kteří se rozhodli přispět v úterý transfuzní stanici, byl také muž, který přinesl kuriozitu. Dárcovský průkaz z roku 1977, kdy daroval krev poprvé. „A naposledy jsem byl v roce 1989. Od té doby ne, až dnes,“ řekl Deníku.
Odběr krve se v Tachově koná dvakrát do měsíce a jak uvedly pracovnice Českého červeného kříže, chodí vždy kolem dvaceti lidí.