OSLABENÁ TISOVÁ DOSTALA „KANÁRA“A MOHLA I VÍC…

Fotbalisté Zetoru Tisová po výprasku v Jadruži inkasovali další od soupeře, který pomýšlí na postup. Tentokráte zajížděl Zetor na hřiště Dynama Studánka. Od samého začátku tahal opět za kratší konec a nakonec z toho byla prohra 6:0. Mohla být vyšší, několik šancí zneškodnil Michal Novotný v brance Tisové.

Zápas za slunečného počasí začal domácí celek impozantně. Běžela první minuta a trefil se Vyšňovský – 1:0. Měl při tom trochu štěstí, míč si dorazil za svá záda Novotný. Hostující celek, který postrádal tři hráče základu, si musel připadat jako statista. Nestíhal kombinaci silné domácí jedenáctky a do poločasu se zastavilo skóre na – 4:0. Postupně se trefili Pavel Sňozík, Kotva a podruhé v duelu Vyšňovský. To ještě několik šancí zůstalo nevyužito. Tisovští prakticky neohrozili domácího Mrázka.

Po obrátce pokračoval stejný scénář. Hosté se sice dostali do dostřelu domácí branky, ale vůbec nezakončili. O střely se pokusil dvakrát Koscelník. Do akcí hosty hnal David Gabčo. To bylo ale velice málo. Domácí si hráli svůj fotbal a bylo otázkou času, kdy přidají další branky. Zde jim kazil radost několika reflexivními zákroky Novotný. Nestačil na druhý zápasový gól z kopačky Kotvy a poslední, svůj třetí, mu poslal v závěru Josef Vyšňovský.

Zápas odřídil s přehledem arbitr Karel Friedenberger. Práci mu usnadnily svou korektní a čistou hrou oba týmy. V závěru udělil pouze jedinou kartu okrové barvy domácímu Půžovi.
Studánka – Tisová 6:0

Poločas: 4:0. Branky: 1., 28., 87. Vyšňovský, 19. P. Sňozík, 21., 49. Kotva. Rozhodčí: K. Friedenberger – Lipchavský, Duda. ŽK: 1:0 (Půža). Diváci: 40.

Studánka: Mrázek – Lončík, T. Vlček, J. Viterna, Vyšňovský, Marek, P. Sňozík, Diviš (61. M. Vlček), Kotva (81. Černý), L. Viterna (54. Půža), Klesa. Trenér Radek Mráz.

Tisová: Novotný – Balash, Rott (46. Peterka), P. Gabčo, Šebor, V. Samek, Foltas, Koscelník, D. Gabčo, Kozák, Pryvrattskyi. Vedoucí týmu Michal Foltas.

HRANIČÁŘ OPĚT BODOVAL A SNÍŽIL ZTRÁTU O DALŠÍ BODY

Dohrávkou odloženého zápasu bylo zkompletováno 14. kolo. Domácí celek přivítal Tisovou. Díky dvěma trefám kanonýra Jaroslava Bočka a jedné Kamila Ptáka nakonec zdolal hosty z Tisové. Za ně vyrovnával na 1:1 Pryvrattskyi. Tato branka ale na body tisovským fotbalistům nestačila. Částkov naopak začal sbírat cenné body a stahuje bodovou ztrátu, kterou nasbíral v podzimní části.

Úvod zápasu patřil Tisové. Ta kdyby zbrkle nezahodila své šance hned v začátku, mohla zřejmě počítat s jiným výsledkem. Poté začali hrát domácí a diváci si museli počkat na vedoucí branku až do 22. minuty. Skóre otevřel snajpr Boček – 1:0. Stejný hráč spálil ještě další dvě slibné šance. Pak se potvrdilo – nedáš, dostaneš. To se stalo o pět minut později. Po chybě snadno vyrovnal Pryvrattskyi.

Svěřenci trenéra Pavla Hobzy začali lépe kombinovat, přehrávali hosty a po půlhodině „šli“ do vedení po střele Ptáka. Krátce po brance otřásl břevnem Krýsl. Hostující brankář Novotný několikrát svůj tým podržel svými zákroky.

Druhá část byla již plně v režii Hraničáře. Jeho hráči se snadno dostávali do šancí, ale ty vždy končily nezdarem. Hlavně střely Bočka, Ptáka a Peška volaly po brance. Od hostů střílel, rovněž neúspěšně, Václav Koscelník. I jemu chybělo zakončení. Až šest minut před koncem vyšla parádně domácím kombinace na jeden dotyk. Na samotném konci byl Boček – 3:1.
Slušně hrané utkání odřídila s přehledem trojice rozhodčích R. Friedenberger – K. Friedenberger, Šimek.

Částkov – Tisová 3:1

Poločas: 2:1. Branky: 22., 84. Boček, 34. Pták – 27. Pryvrattskyi. Rozhodčí: R. Friedenberger – K. Friedenberger, Šimek. ŽK: 2:1 (Jakubec, Pešek – Pryvrattskyi). Diváci: 89.

Částkov: Cízl – Krýsl, Hutta (35. P. Lebeda), Pešek, Boček, Machač, Kaše, Pták, Mihál, Říha, Jakubec. Trenér Pavel Hobza.

Tisová: Novotný – Balash, Mykhailovskiy, Fotltas, Šebor, V. Samek, Fitsek, Koscelník, D. Gabčo, Kozák, Pryvratttskyi. Vedoucí týmu Michal Foltas.

DALŠÍ ZÁPASY

Konstantinovy Lázně – Černošín 5:0

Poločas: 5:0. Branky: 24., 24., 43. Nevařil, 27. Vacata, 42. Sak. Rozhodčí: Šichevičová – Hromka, Vondraš. ŽK: 3:2 (Nevařil, Vacata, Častoral – Havel, Panuška). Diváci: 76.

Halže – Stříbro B 0:3

Poločas: 0:1. Branky: 43. Bůžek, 66. Demjan, 89. Pubrle. Rozhodčí: R. Friedenberger – Kaizler, Trnka. ŽK: 2:2 (Typovský, Mrenka – Žíla, Demjan). Diváci: 40.

Kšice – Částkov 4:5

Poločas: 3:4. Branky: 1. Bronec, 30., 75. Dýdek, 38. Šetlík – 9. Hutta, 14. Pešek, 43., 45. Říha, 50. Machač. Rozhodčí: Majerčík – Milota, Kořínek. ŽK: 0:1 (Krýsl). Diváci: 36.

Bezdružice – Přimda 1:0

Poločas: 1:0. Branka: 38. Štefanisko. Rozhodčí: Kroupa – Holík, Vokroj. ŽK: 0:2 (Vokroj, Kůst). Diváci: 50.

Trpísty – Chodský Újezd 1:2

Poločas: 0:0. Branky: 65. Wintrle – 52., 70. Petr Pikl. Rozhodčí: R. Friedenberger – Kubašta, Raba. ŽK: 5:3 (Šustr, René Táborek, Roučka, Uldrych, Milan Dvořák – Petr Pikl, Sykal, M. Trejbal). ČK: 1:1 (Miroslav Dvořák – M. Trjebal). Diváci: 53.

Kostelec – Lom 2:4

Poločas: 1:2. Branky: 23., 78. D. Kolářský – 12., 80. Jan Bukva, 20., 65. Stec. Rozhodčí: Požárek – Bezvoda, Hora. ŽK: 5:0 (Touš, Kuchár, Honzík, Průcha, D. Kolářský). Diváci: 75.

Dohrávka 14. kola:

Halže – Bezdružice 3:4

Poločas: 0:4. Branky: 50. Mrenka, 65. Herout, 67. Kormoš – 16., 26., 41. M. Filip st., 12. M. Filip ml. Rozhodčí: Kroupa – Uhlíř, Majerčík. ŽK: 1:2 (Typovský – Michalčák, Čapek). Diváci: 50.

PŘÍŠTÍ KOLO:

Částkov – Halže (SO, 17:00, Maršovy Chody), Lom – Bezdružice (SO, 17:00), Černošín – Kšice (SO, 17:00), Chodský Újezd – Studánka (NE, 10:30, Horní Jadruž), Tisová – Kostelec (NE, 14:00, Staré Sedliště),

Přimda – Konstantinovy Lázně (NE, 14:30), Stříbro B – Trpísty (NE, 15:00).