Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dokončení sítí v bytové zóně je letos stěžejní akcí

Halže – Obec Halže je jednou z mála obcí na Tachovsku, které si ponechaly rozsáhlý bytový fond. A kromě toho připravuje další desítky stavebních parcel. Více nám k tomu řekl starosta František Čurka.

4.4.2013
SDÍLEJ:

Starosta Halže František ČurkaFoto: DENÍK/Jiří Kohout

Kolik nových rodin se do Halže bude moci přistěhovat, až budou parcely připraveny?

Inženýrské sítě připravujeme pro 42 stavebních parcel. Dokončení infrastruktury nové bytové zóny je stěžejním úkolem pro letošní rok. Na pokračování prací by měly dodavatelé nastoupit právě v těchto dnech, začátkem dubna. Letos nás na zasíťování parcel čeká práce zhruba za osm milionů korun. V souvislosti s tím nás čeká další důležitá investiční akce, kterou je zahájení výstavby čistírny odpadních vod.

Myslíte, že současná čistírna by už nepostačovala?

Právě z kapacitních důvodů už je současná čistírna nedostačující. Výstavba nové by měla začít v létě a investorem bude Vodohospodářské sdružení obcí západních Čech, jehož jsme členem. Akce je to za dvanáct milionů.

A kanalizaci máte v dobrém stavu?

Kromě několika málo domků v Halži kanalizace je. Ale existuje záměr odkanalizovat naše osady, tedy Výšinu a Branku a všechno svést do nové čistírny odpadních vod. Projekt na to je, ale sehnat na to peníze je věc druhá. Jedná se totiž o náklady v řádech desítek milionů korun.

Čekají vás ještě nějaké investice, třeba v oblasti bytového hospodářství? Patříte k několika málo obcím, které si většinu bytů ponechaly…

Ano, kromě tří bytovek, které jsou soukromé, jsme si většinu bytů nechali. Z těch 102, které máme, budeme ve čtrnácti bytech dokončovat výměnu oken a vchodových dveří. U ostatních domů už je to hotové. Také budeme rekonstruovat sociální zařízení v kulturním domě. Po třiceti letech provozu relativně beze změn už toto zařízení potřebuje větší zásah. A ještě před sezonou chceme upravit dno přírodního koupaliště, aby se po něm mohli lidé lépe pohybovat. No a pak je to běžná údržba. Tedy opravy místních komunikací po zimě, rozšíření veřejného osvětlení na některých místech… To jsou takové běžné akce.

Chystají se v Halži letos nějaké velké společenské události?

Poslední víkend v černu budeme mít pouť a v letošním roce ji budeme brát jako takové předoslavy příštího roku, kdy máme významnější výročí – 535 let od první zmínky. Takže letos to bude taková malá generálka na příští rok.

Autor: Jiří Kohout

4.4.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Rybáři ve čtvrtek od rána připravovali vše potřebné, aby výlov byl úspěšný
12

FOTO: Teplé počasí o den posunulo výlov Regentu

Snímky z utkání Lom - Konstantinovy Lázně.
9

Lídři nezaváhali, Chodský Újezd i Lom nadále vládnou

OBRAZEM: Měli byste opravit Míčovnu, vzkázal prezident v Horšovském Týně

Horšovský Týn – Jedinou oficiální zastávkou prezidenta Miloše Zemana na Domažlicku při nynější návštěvě Plzeňského kraje byl čtvrteční osmdesátiminutový pobyt v Horšovském Týně.

FOTOGALERIE: Dva autoři vystavují v muzeu

Černošín – V černošínském muzeu byla zahájena výstava fotografií Moniky Šavlové z Kladrub a Štefana Kučíka ze Stříbra.

SLEDUJTE ON-LINE: Prezident Miloš Zeman diskutuje s občany v Horšovském Týně

Plzeňský kraj - Sledujte s Deníkem návštěvu prezidenta v kraji. 

FOTO: Města si po čtvrtstoletí znovu potřásla pravicí

Stříbro – Spolupráce mezi městy Stříbro na české straně a Vohenstrauss na německé straně, trvá už několik desetiletí. Ta oficiální, na základě smlouvy o partnerství, pak 25 let. A právě tu chtěli zástupci obou měst stvrdit společným přátelským setkáním.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení