Jde o událost, která souvisí s vykopáváním brambor, a tak se také pekly bramborové placky. 
A ne lecjaké. „Pečou se podle receptu naší babičky a jsou opravdu žravé," řekla Slávka Janochová ze Sdružení občanů za rozvoj a prosperitu areálu a zámku Chodová Planá, které akci organizovalo. „Placky se dělají samozřejmě z brambor, přidává se mouka a další běžné ingredience. Ale jde o rodinný recept, víc neprozradím," usmála se Janochová s tím, že se spotřebovalo na padesát kilo brambor.

Sobotní Dokopná vyšla svým datem přesně na den dvouletého výročí založení zmíněného sdružení. Na ploše před zámkem vystavovali své výpěstky také členové místního Českého zahrádkářského svazu a včelaři, kteří přivezli ukázat úly a včelařské potřeby. „Včelaři a zahrada prostě patří k sobě," dodala Janochová.

Dokopnou provázela také výstava zaměřená na život Pohraniční stráže. K vidění byly dobové fotografie, stejnokroje, vyznamenání a další věci související s vojenskou službou na hranicích. Výstavě dominoval dnes už historický vůz Tatra 805, který zapůjčil Filip Waska z Chodové Plané. Zámek a přilehlé prostory využívali zhruba čtyři desítky let právě pohraničníci.

Občanské sdružení s dvaadvaceti členy za svou dvouletou existenci pořádalo několik akcí, které se konaly v zámeckém areálu. Z posledních to byly například v červnu Dětský den a měsíc na to divadlo pro děti spolu s projektem Autobus 2015. Ve spolupráci s městysem se do zámeckého areálu přesunuly 
i Chodské slavnosti.

Sdružení má řadu návrhů, jak dále zámek využít. V plánu je koutek pro matky s dětmi, cvičební koutek pro seniory, hřiště na minigolf či dětské dopravní hřiště.