Kdy byl založený sbor dobrovolníků ve Starém Sedle?

Tak to opravdu nevím. Nejsem odsud, přistěhoval jsem se sem v době, kdy zdejší sbor pro nezájem lidí nefungoval. Novodobá historie sboru se vztahuje k roku 2003.

Kdo obnovil jeho činnost?

Zjistil jsem, že se v obci nachází zbrojnice i s nějakou technikou. Řekl jsem si, že by bylo škoda, aby všechno leželo ladem. Dal jsem tedy dohromady partu nadšenců. Hasičárnu i stroje jsme dali do kupy a tak vlastně vznikl novodobý sbor.

Kolik má sbor členů?

V současné době osmadvacet. Výjezdová jednotka má deset členů.

Jak je to u vás se zájmem mládeže o hasičství?

Snažíme se vychovat novou generaci. Máme hasičský kroužek mladých. Já bych ale spíše uvítal, kdyby se nám podařilo získat starší hasiče, tedy chlapy se zkušenostmi. To se zatím nedaří. V současné době má naše výjezdová jednotka velmi mladý tým. Lidi ve věku osmnáct až pětadvacet let.

Jste finančně zcela závislí na obci?

Snažíme si vydělat nějakou tu korunu pořádáním soutěží nebo plesů. Od kulturních akcí ale už pomalu ustupujeme a zaměřujeme se spíše na ty soutěže. Naší doménou je noční soutěž, které se zúčastňuje na dvacet sborů. Kultury se ale nezbavujeme. Když se něco chystá, vždy se snažíme naší kulturní komisi s organizováním pomoci.

Jak vnímáte spolupráci s vaším zřizovatelem, tedy obcí?

Je k oboustranné spokojenosti. Vždy se dokážeme na všem domluvit. Co je potřeba, to se koupí.